השכרת רכב אוטו תל

אוטו תלבעיית תנועת הרכבים בתל אביב ידועה לתושביה והמבקרים בעיר, אך כיום מוצעות אפשרויות פופולריות נוספות מלבד התחבורה הציבורית, כגון אופניים להשכרה, או קורקינט ממונע.

אך למבקשים ליהנות מנוחות הנסיעה ברכב פרטי, מוצע פתרון חדש: השכרת רכב אוטו תל, פרטי העומד לרשותם במטרה לענות על הצורך הממוקד, וקיימים אפילו מקומות חנייה המוקצים לשימוש זה.

אוטו תל: משנים את דפוסי הנסיעה

בשנים האחרונות חלים שינויים בדפוסי השימוש בתחבורה של הישראלים, בשל מגוון גורמים הנובעים ממודעות מוגברת לצורך בתנועה נוחה, קשיים כלכלים וחיפושים בלתי נגמרים אחר מקום חנייה. כל אלה גורמים לישראלים לוותר על מכונית פרטית ולהסתייע בפתרונות תחבורה אחרים.

תהליך השינוי החל עם עלייה בכמות הקטנועים בעיר, שעלתה באופן משמעותי, ולאחר מכן הגיעו האופניים הנייחים והחשמליים. כתוצאה מכך, תושבים רבים מוותרים על רכב פרטי מציינים בגאווה כי מדובר בצעד מוצלח ביותר ששידרג את רמת החיים.

אך מדי פעם קיים צורך לשימוש ברכב פרטי, וכאן נכנסות לתמונה חברות השכרה המציעות שימוש ברכב תמורת תשלום חד פעמי המעניק מענה לצורך הנקודתי.

שיתוף כלי רכב

החברה הראשונה בתחום היא ה-CAR2GO המאפשרת לשכור רכב לפרק זמן קצר ומקצה, מכוניות הפזורות במקומות חניה מיוחדים. חברות נוספות נכנסו לתחום ומכנות את השירות כחברה לשיתוף כלי רכב.

עם ההצטרפות לשירות, מונפק כרטיס חכם הפותח את המכונית וכל שנדרש הוא לאתר רכב פנוי באזור שלכ, באתר האינטרנט או באמצעות פנייה למוקד החברה. השלב הבא הוא שימוש קל ברכב, באמצעות ובאמצעות תשלום בכרטיס אשראי, ותעריף הנקבע בהתאם למשך זמן ההשכרה ומספר הקילומטרים.

אוטו תל בעלויות סבירות

התעריפים לשירות משתנים על פי מידת השימוש וניתן לעשות מנוי. התעריף לשעה עומד על 12-20 ש"ח והשכרה ליום מלא תעלה לכם 120-200 ₪. בשעות הלילה החברות מציעות הנחה של חמישים אחוזים,ובשבתות וחגים ישנה תוספת לתשלום של ארבעה שקלים לשעה.

לאור בדיקות שבוצעו נמצא ששביעות רצון הלקוחות מהשירות גבוהה והם מדווחים על נוחות השימוש וזמינות השירות כאשר ברוב המקרים ניתן לאתר בקלות רכב זמין אשר מגיע נקי ושמור. עוד עולה כי השירות משתלם במיוחד לצורך נסיעות קצרות בתוך העיר, אולם כאשר מדובר בשימוש ארוך ולמרחקים גדולים העלות עלולה לעלות ולהיות גבוהה.

התאמה ללקוח

חברת "קל אוטו" מציעה שכירות של 99 ₪ ליום ורכב מני לסוף השבוע מיום חמישי ועד לראשון ב-399 שקלים. בתקופות שיא התעריפים הללו עולים בכ-25% בממוצע. חשוב לדעת כי המחירים כוללים כיסוי ביטוחי ועד 200 ק"מ לא כולל עלות הדלק.

חברות ההשכרה עשו מאמץ להתאים עצמן לתנאי השוק ושינו את כללי השכרת הרכב בהתאם לאופי פעילות הלקוחות. השכרת רכב במסגרת פרויקט אוטו תל יכולה להיות אטרקטיבית ואפילו משתלמת יותר מאשר המחירים של CAR2GO אולם חשוב לדעת כי התעריפים של חברות השכרת הרכב לא כוללים את עלות הדלק ומצריכים החזרת הרכב לנקודות השירות של החברה.

השירות החדש של עיריית תל אביב, "אוטו תל", משנה את כללי ודפוסי הנהיגה, כך שעברו הימים בהם שירותי השכרת רכב היו יקרים ביותר. המציאות משתנה ומציעה לקהל להצטייד ברכב לזמן קצר ובאופן קל, נגיש וזמין ובמחיר סביר ומשתלם לכל כיס.