השכרת רכב באיסלנד

ביקור באיסלנד איננו סתם טיול. ביקור כזה משאיר על מרבית האנשים רושם בל יימחה בזכות המראות המיוחדים, הנופים הנפלאים והשקט הטבעי. כאשר האוכלוסייה קטנה כל כך והטבע יפה ועשיר כל כך – אפילו לנהיגה במקום יש איכות מיוחדת, אפשר לומר אפילו נדירה.

לנהוג באיסלנד

נהיגה במדינות קרות ובעלות מזג אוויר שונה כל כך מזה הקיים בישראל מצריכה היערכות וידע מתאימים. מי שמתכן השכרת רכב באיסלנד יוכל בהחלט להיעזר בנקודות החשובות הבאות:

  • מהירות מותרת – באיסלנד ישנם כבישים מודרניים, סלולים ומסודרים לצד כבישי חצץ שחלקם מתוחזקים היטב. בכבישים סלולים מחוץ לעיר ניתן לנהוג במהירות של עד 90 קמ"ש. בכבישים באזורים כפריים לא מומלץ לעבור את ה-80 קמ"ש ולרוב כדאי לנהוג בהם גם במהירות נמוכה יותר – בהתאם לתנאי הדרך ומזג האוויר. בתוך הערים אין לעבור את מהירות ה-50 קמ"ש.
  • GPS ומפה – למרות שניתן להסתדר בחלק מהאזורים עם GPS מעודכן, מומלץ מאוד לרכוש מפת כבישים ודרכים. אפילו בתחנות הדלק המקומיות ניתן לרכוש מפה כזאת במידה וחברת ההשכרה לא סיפקה מפה מספקת.
  • לא יורדים מהכביש – נהיגה מחוץ לכבישים ולדרכים המסומנות אסורה. האיסלנדים קנאים (ובצדק) בכל הנוגע לשמירה על הטבע והנוף של ארצם. זאת, בנוסף לסכנה הכרוכה בנהיגה באזור לא מסומן ולא מוסדר.
  • במזג אוויר סוער חלק מהכבישים והגשרים עשויים להיות סגורים. בפרט הדבר נכון באזורים הרריים שנוטים להיות מושלגים ובוציים ומאוד מסוכנים. חשוב להתעדכן מראש לגבי כבישים מתאימים ונוחים באזור שבו מבקרים.

אתרים מומלצים באיסלנד

יש לא מעט מה לעשות, מה לראות והיכן לבקר באיסלנד. אתרי טבע ונוף, מוזיאונים, שיט, אטרקציות וחוויות. בין המקומות שמומלץ מאוד לבקר בהם ניתן למצוא למשל את:

  • עיר הבירה רייקיאוויק – זהו היישוב העירוני המרכזי באיסלנד וניתן למצוא בו לא רק את שדה התעופה אלא גם מקומות בילוי וחיי לילה עשירים. אזור עירוני גדול (במונחים מקומיים) ששווה ביקור הוא אקורירי. היישוב מכונה בירת הצפון של איסלנד ומגיעים אליו תיירים המחפשים את מראות זוהר הצפון המפורסם.
  • האגמים צלולים – באיסלנד לא מעט אגמים ומקווי מים, כאשר אחד המומלצים שבהם הינו אגם מיוואטן. באזור יש פעילות געשית וולקנית שיצרה נוף מרשים מאוד, מיני מכתשים ותצורות קרקע נדירות. המקום מוכרז כאתר מורשת וניתן לטייל, לצאת להפלגה ולבקר במעיינות חמים שבאזור.
  • פארקים ושמורות – פארקים ושמורות מוכרזות נפוצים מאוד באיסנלד וכדאי מאוד להגיע למשל לפארק ששמו לא ממש מתגלגל על הלשון – יוקולסארגליופור. באזור מפלים מדהימים ושוצפים ונופי קניון טבעיים ועוצי נשימה. גם פארק תינגווליר המוכר כפארק לאומי בהחלט מומלץ לביקור והוא סמוך מאוד לבירה וקל להגיע אליו בנהיגה.
  • חופים ועיירות דייג – שווה לבקר גם בחופי איסלנד המיוחדים וכן בעיירות דיג ציוריות. האווירה והפולקלור המקומיים בהחלט מעשירים ומהנים.

כל הדרכים להשכרת רכב

למרות היותה של איסלנד מדינה בעלת אוכלוסייה מצומצמת יחסית, היצע הרכב להשכרה גדול באופן מפתיע. ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי מכוניות לרבות משפחתיות, מוזלות ורכבי שטח 4 על 4. חשוב להתאים בין סוג הרכב לבין האזור בו מבקרים ובאזורים מסוימים ההמלצה היא להגיע אך ורק עם רכב 4 על 4 המצויד בצמיגים גדולים למניעת החלקה והתחפרות.

את הרכב ניתן לשכור באמצעות פניה לסוכן נסיעות, בנמל התעופה או בערים המרכזיות. ניתן בהחלט גם לעשות זאת מראש, עוד לפני הנסיעה באמצעות האינטרנט. כך, ניתן לבצע סקר שווקים ומחירים וגם לבחור בצורה אידיאלית את הרכב שבו מעוניינים.