השכרת רכב באירלנד

אירלנד שבאירופה המערבית היא מדינה שבהחלט קורצת למטיילים ולתיירים. מדובר באי גדול למדי, חלקו בשליטת אנגליה וחלקו בעל עצמאות ואוטונומיה. במהלך ההיסטוריה הארוכה שלה ידעה אירלנד קשיים רבים, מלחמות ואפילו תופעה של רעב המוני. כיום, המצב של המדינה שונה בתכלית.

המדינה הצטרפה למדינות המפותחות והמובילות בכלכלת העולם והפיתוח המואץ בהחלט משתלב היטב עם ההשקעה בתיירות הנכנסת. גם הצירוף לגוש האירו בהחלט העלה קרנה של אירלנד מבחינה תיירותית.

לנהוג באירלנד

נהיגה באירלנד יכולה להיות חוויה מיוחדת ונעימה. השכרת רכב באירלנד מאפשרת להגיע לכל מקום ולכל אתר בקלות ובנוחות. אם גם אתם מתכוונים לנהוג באירלנד, ריכזנו עבורכם כמה דברים שכדאי לכם לדעת:
•    רישיון נהיגה ישראלי – אירלנד חתומה על אמנות בינלאומיות המאפשרות נהיגה בכפוף לרישיון נהיגה של מדינות זרות. לכן, לא חובה לנהוג באירלנד באמצעות רישיון נהיגה בינלאומי. ניתן להסתפק ברישיון ישראלי רגיל, רישיון ממוחשב ובו צילום של בעל הרישיון. בעל הרישיון מורשה לנהוג באירלנד למשך שנה מרגע החתמת הדרכון במדינה.
•    נהיגה בצד שמאל – כחלק מחבר העמים הבריטי, באירלנד כמו באנגליה יש לנהוג בצד שמאל של הכביש. זה עשוי להיראות מסובך בתחילה, אבל מתרגלים לכך חיש מהר. תשומת לב מיוחדת יש לתת בשעת כניסה לכיכר (פניה שמאלה ולא ימינה) וכן בהשתלבות בכבישים מהירים.
•    כאשר יוצאים מאזורים עירוניים ונוסעים באזורים הכפריים פוחת מאוד מספר תחנות הדלק הזמינות. תחנות כפריות גם אינן מציעות בדרך כלל שירות של עשרים וארבע שעות כך שלא מומלץ לחכות עם התדלוק לרגע האחרון. טיפ חשוב נוסף הוא לא לבלבל בין סוגי הדלק ויש להתאים את המשאבה לסוג הדלק שמשמש את הרכב השכור.
•    כבישי אגרה – סביב דבלין יש כבישי אגרה שחייבים בתשלום. את דמי האגרה ניתן לשלם בעמדות תשלום, בכרטיסי אשראי וכן באמצעות סלולר. יש לשים לב גם לאזורי חניה בתשלום בערים הגדולות. חניה שלא כחוק או ללא תשלום דמי חניה בהחלט תיצור בעיות. היבט זה חשוב מאוד שכן במרכזי ערים גדולות לא מומלץ להגיע עם הרכב ויש להשאיר אותו בחניה מתאימה.

אתרים באירלנד

באירלנד ובפרט עם רכב שכור, יש לא מעט אתרים ואטרקציות שלא כדאי לפספס. להלן ועל קצה המזלג כמה אתרי חובה:
•    טירות ומבנים היסטוריים מרשימים – באירלנד לא מעט טירות, מצודות ומבנים היסטוריים מרשימים. חלק מאותם מבנים מצויים בתוך גנים יפהפיים ופארקים מצודדים. כדאי לבקר למשל במצודת בונראטי, שלמרות שגילה עולה על 500 שנה היא שמורה היטב ובאופן כמעט מושלם. גם מצודת בלארני מומלצת לביקור וכך גם הגן הבוטנאי הסמוך.
•    אתרים בטבע – הפארק הלאומי קילארני מאפשר טיול נהדר בטבע, אפשר לשוט באגם, לצפות באיילים, לרכב על אופניים. גם לאזור קרי כדאי להגיע וניתן לבלות שם היטב לאורך החוף ובפארקים ירוקים. לא כדאי לפספס נסיעה גם לצוקי מוהר וחבל ארץ שנקרא בארן – נוף של גלויה ואווירה נפלאה.
•    בנוסף, באירלנד גם מוזיאונים טובים מאוד (למשל המוזיאון הלאומי), גלריות לאומנות, גן חיות מומלץ לילדים, אתרים בעלי משמעות היסטורית, קתדרלות וכנסיות ועוד.

השכרת רכב – זה משתלם

השכרת רכב באירלנד מספקת חוויית נהיגה מיוחדת, כבישים על רקע נוף מרהיב ונוחות רבה בהגעה לכל מקום. גם המחיר מפתיע לטובה, במיוחד למי שלא יתעצל ויבצע מעט סקר שווקים בין חברות שונות להשכרת רכב. ניתן להזמין את הרכב מבעוד מועד ולא חייבים לעשות זאת רק עם הנחיתה באירלנד. באמצעות אתרי השכרה של חברות שונות, זה פשוט וקל מתמיד.