השכרת רכב בבולגריה

התייר הישראלי בדומה לתיירים רבים ברחבי העולם כבר מכיר ביתרונות של השכרת רכב בחו"ל. השכרת רכב בבולגריה מאפשרת ניידות טובה ונוחות רבה, חוסר תלות בתחבורה ציבורית ואפשרות לגלות באופן עצמאי פינות חמד ואתרים פחות מתוירים ופחות המוניים (לצד אתרי חובה מקובלים).

בכלל, רבים סבורים שנהיגה במדינות כמו בולגריה היא חוויה בפני עצמה שמוסיפה רובד נוסף לטיול כולו.

לנהוג בבולגריה

לפני שממהרים להזמין רכב שכור, כדאי לקבל מושג על כמה דברים החשובים לכל מי שרוצה לנהוג בבולגריה. להלן נציג כמה נקודות שיעזרו לנהוג בטוח יותר, נכון יותר ובלי תקלות ואי נעימויות מיותרות.

  • רישיון בינלאומי – הנהיגה בבולגריה מותרת לכל הנושא עימו רישיון נהיגה בינלאומי. רישיון כזה מונפק בארץ בתשלום, על ידי גופים שהוסמכו לכך בתחנות שירות ברחבי הארץ. מלבד רישיון כזה, יש לשאת בזמן הנהיגה גם ביטוח תקף ודרכון.
  • הנהיגה בבולגריה הינה בנתיב הימני, בדומה למקובל בארץ. עקיפות מותרות משמאל בלבד. כדאי לשים לב שבאזור בנוי חל איסור על שימוש בצופר הרכב, למעט מקרה ברור של רצון למנוע תאונה.
  • שימוש בחגורות בטיחות חובה לכל הנוסעים ברכב, לרבות נוסעי המושב האחורי. ילדים שגילם נמוך משלוש שנים מחויבים בכיסא בטיחות מיוחד. ניתן להסדיר קבלת מושב בטיחות במרבית חברות ההשכרה, לרוב בתוספת תשלום. ילד שגובהו פחות ממטר וחצי מחויב לנסוע רק במושב האחורי (ניתן גם ללא מושב בטיחות).
  • הגבלות מהירות – בתוך הערים ניתן לנסוע במהירות של לא יותר מ-50 קמ"ש. בדרכים בין עירוניות שאינן אוטוסטרדות מהירות ניתן לנהוג במהירות של עד 90 קמ"ש ואילו בכבישים המהירים – עד 140 קמ"ש. כאשר מדובר בדרכים שבהן חלה חובת שימוש בצמיגי שלג למניעת החלקה, מהירות הנסיעה לא תעלה על 50 קמ"ש.
  • חשוב לשים לב שעבור חניה במקום אסור חלים קנסות גבוהים. ניתן לראות רכבים "מסונדלים" ולעיתים הרכב גם נגרר. במקומות בהם החניה מותרת יש לחנות עם כרטיסי חניה. ברחוב חד סטרי מותרת חניה בצד שמאל של הכביש בלבד.
  • זמינות תחנות הדלק בבולגריה טובה למדי, יש תחנות הפועלות 24 שעות אך לא כולן. עם זאת, לתיירים מומלץ להקפיד על תדלוק לעיתים קרובות.

 אתרים בבולגריה

לצד תיירים המגיעים לבולגריה למטרת נופש, יש גם כאלה המחפשים לבקר, לחוות ולראות דברים מעניינים. מקומות ואתרים שכדאי להזכיר הם:

  • סופיה הבירה – בירתה של בולגריה יכולה בקלות להיחשב למדינה בפני עצמה. ברחבי העיר ניתן למצוא בכל עת תיירים רבים שבאים ליהנות מהקתדרלות, הארכיטקטורה, המוזיאונים, המסעדות, בתי הקפה ושפע האטרקציות.
  • בורגס – זוהי עיר השוכנת לחוף היום השחור, ובה נמל משגשג, שכונות עתיקות לצד אזורים חדשים יותר. לצד פעילויות של נופש, ים, שיט, שחיה וצלילה, ניתן גם לבקר ולטייל באזורי האגמים מרהיבים. מי שאוהב חופים טובים מאוד – בהחלט ימצא כאן את מבוקשו.
  • שמורה לאומית שמאוד כדאי לנסוע אליה היא פירין. זהו אתר מורשת מרשים מאוד, גדול ושופע צמחים ובעלי חיים. יש במקום גם נוף הררי והרבה מאוד שבילי טיולים שמתאימים למיטיבי לכת אך גם לכל המשפחה (לרבות ילדים).
  • כפרי דייגים ציוריים הם אטרקציה שלא כולם לוקחים בחשבון וזוהי טעות. בבולגריה לא מעט כפרים כאלה וההווי המקומי בהחלט מיוחד.

 השכרה משתלמת בבולגריה

מחירי השכרת רכב בבולגריה אינם מן הגבוהים באירופה, אך בהחלט כדאי להשוות מחירים. לא חייבים להסתפק בהצעה של סוכן הנסיעות וניתן גם לחפש אפשרויות באתרי האינטרנט של חברות מקומיות או בינלאומיות. כך, ניתן לוודא שמקבלים את הרכב הנכון במחיר משתלם.