השכרת רכב בחו"ל לפי שעה

השכרת רכב בחו"ל לפי שעההשכרת רכב בחו"ל הינה פעולה שאנשים מבצעים כאשר הם זקוקים לרכב למשך זמן מסוים, החופף את משך השהות.

ברוב המקרים, תקופת ההשכרה נמשכת מספר ימים, לפעמים גם יותר מכך. יש כאלה הנוהגים לאסוף את הרכב השכור כבר בשדה התעופה, ולהחזיר אותו ממש בסיום החופשה.

אבל מסתבר שהזמנים השתנו, הצורך של אנשים בגמישות מרובה הביא לכך כי יש גם אפשרות אחרת. ישנה אפשרות להשכיר רכב בחו"ל לא רק לחודש, לשבועיים, לשבוע או למספר ימים. אפשר להשכיר את הרכב אפילו לשעה יחידה. האם ניתן להמליץ על כך? איך זה עובד והאם זה כדאי?

השכרה לפי שימוש

השכרת רכב לפי שעה מבוססת על הרעיון שרבים מאיתנו, תיירים או מקומיים, עושים שימוש ברכב רק במשך פרק זמן קצר יחסית בכל פעם, ובהפרשי זמן גדולים. במיוחד נכון הדבר עבור תיירים שרוצים להיעזר ברכב שכור לצורך נסיעות קצרות, כאשר בין נסיעה לנסיעה הם שוהים באותו המקום, מוזיאון, כיכר מרכזית, אתר היסטורי, מסעדה.

במהלך השהות בחו"ל זהו דפוס הפעולה, הרי שהרבה יותר נכון יהיה לבחור בהשכרת רכב לפי שעה. חשוב להבין כי לא מדובר בהכרח בהשכרת רכב לשעה בודדת או לשעתיים, שכן מדובר בהשכרה לפי שימוש. חלק מחברות ההשכרה מאפשרות השכרת רכבים גם לפרק זמן הנמוך משעה אחת ולעתים ניתן אפילו לקבל זיכוי על החזרת הרכב אם נעשה בו שימוש קצר מכפי שהוזמן מראש.

מחיר וזמינות השכרת רכב לפי שעה

תפעול השכרת רכב בשיטת ההשכרה לפי שעה נעשה באופנים שונים. ישנן חברות שמספקות כרטיס חכם, שבזרתו יכול הלקוח לפתוח את דלתות הרכב ולאחר מכן להתניע בקלות. ישנן חברות שאצלן התפעול מבוסס על אפליקציות, על אתר אינטרנט ייעודי או על שירות לקוחות אנושי.

מבחינת הלקוח, חשוב לבדוק שני תנאים של שירות ההשכרה לפני שמחליטים האם ועד כמה זה משתלם. ראשית, חשוב לבדוק מהי העלות לשעה. שנית, חשוב לבדוק מהי זמינות הרכבים. בחברות מסוימות ניתן לקחת את הרכב מחניה ספציפית, כאשר חייבים להחזיר אותו בדיוק לאותו המקום. ישנן חברות שמאפשרות ללקוח לקבל את הרכב למקום הרצוי לו.

איסוף הרכב מסניף החברה – חשוב לבדוק מבעוד מועד עד כמה ניתן לסמוך על כך שבכל רגע שבו תצטרכו את הרכב אכן תוכלו לקבל אותו. במידה ויודעים בדיוק מהם הזמנים שבהם תזדקקו לרכב ולכמה זמן תצטרכו אותו – תוכלו להעריך טוב יותר שהשכרה לפי שעה תהיה עדיפה ביחס לשיטת ההשכרה הרגילה.

מצוין לנסיעות עירוניות ולגיחות קצרות

אם תכנית הנסיעה כוללת נסיעות ארוכות, סביר להניח כי השכרה לפי שעה לא תהיה עדיפה עבורכם. במידה ובמהלך השהות אתם יוצאים הרבה מחוץ לעיר, ככל הנראה כדאי יהיה להעדיף השכרה רגילה. אבל, אם מדובר בנסיעות באזור עירוני, אם נחוצות נסיעות לא ארוכות וכחלופה טובה למוניות או לשימוש ברכבת תחתית, השכרה רכב לפי שעה בחו"ל בהחלט יכולה להשתלם.

שיטת השכרה כזאת יכולה להתאים מאוד לאלה הרוצים לשלב. לשלב בין נסיעות ברכב פרטי שכור, מפעם לפעם שימוש בתחבורה ציבורית, הליכה ברגל או נסיעה באופניים. היות ושירות זה מוצע כיום על ידי כמה מחברות ההשכרה הגדולות וכן על ידי כמה חברות מתמחות, בדקו והשוו מחירים ותנאים.

בדקו כמה עולה ההשכרה עצמה ומעל לאיזה קילומטרז' תשלמו תוספת על דלק. בדקו עלויות נוספות למקרה של איחור בהחזרה וכך תדעו באמת – עד כמה זה יהיה משתלם ומומלץ עבורכם.