השכרת רכב בחו"ל לקבוצות

פעמים רבות נהוג לשמוע אודות השכרת רכב או לחפש פרטים אודות שירותי השכרת רכב בהקשר של משפחה או יחידים, לצרכים כגון חופשה או כרכב עסקי למשל. אך למעשה בהחלט ניתן להזמין שירות השכרת רכב לקבוצות – השכרת כמה רכבים לקבוצה של אנשים. זהו פתרון יעיל מאוד שכדאי בהחלט להכיר עבור מצבים כגון חופשות של כמה משפחות או זוגות חברים בחו"ל, אפשרות חלופית לטיולים מאורגנים מסוג אחר וכן הלאה.

קבוצות – לא רק באוטובוס!

שירות השכרת רכב לקבוצות הוא שירות שלא רבים חושבים עליו, וחבל כי הוא יכול לחסוך עלויות, ביורוקרטיה, לוגיסטיקה ועוד שאר התעסקויות הנלוות לטיול. קבוצות לא נוסעות רק באוטובוסים בטיולים וחופשות, כך ששירותי השכרה בהחלט יכולים וצריכים להיות רלוונטיים. כאשר מדובר על השכרת רכב לקבוצות, לרוב הכוונה אינה לקבוצות של טיולים מאורגנים הנרכשים במרוכז מספק תיירות כזה או  אחר – למרות שגם זו אפשרות כאמור – אלא יותר לקבוצות שמתארגנות לחופשה או טיול באופן פרטי.

אם נניח מדובר על קבוצת משפחות היוצאת לחופשה בחו"ל ביחד, במקום שכל משפחה תזמין שירות השכרת רכב בנפרד, כל משפחה תחפש את העסקה הטובה ביותר, תגדיר את כל הפרטים וכל שאר הפרוצדורה של השכרת רכב בחו"ל – הכל נעשה במרוכז וכקבוצה. בצורה זו, הקבוצה תגיעה למדינת היעד הרלוונטית לחופשה, כולם מקבלים את הרכב השכור במרוכז ומאותו ספק, הכל נוח, נגיש ומהיר יותר וכך גם  ההתעסקות עם הרכבים השכורים לאורך כל החופשה.

יתרונות של השכרת רכב מרוכזת לקבוצות

השכרת רכב לקבוצות מאפשרת יתרונות רבים, כלכליים ותפעוליים. אלו כוללים למשל:

  • חיסכון כספי – באמצעות כוח הקנייה והמיקוח של קבוצה גדולה יחסית של לקוחות ניתן לקבל מחיר אטרקטיבי ומיוחד להשכרת הרכבים.
  • חיסכון בבדיקות לגבי מציאת ספק השכרה – כולם מבצעים את ההזמנה במרוכז ודרך ספק אחד.
  • מהירות בשירות – כולם מקבלים את הרכבים במרוכז, במקום אחד ובאופן המהיר והנגיש ביותר להתחלה של הטיול ברגל ימין.
  • בחירה מרוכזת של סוג הרכב והתאמה מהירה לצרכים של כל אחד מחברי הקבוצה.
  • פשטות בתהליך החזרת הרכבים בסיום הטיול – החופשה.
  • יכולת לקבל תנאים טובים יותר עקב כוח קנייה גדול יותר – למשל ביטוחים זולים יותר, תוספות ללא תשלום או בהנחות גדולות – למשל כיסאות תינוק, בוסטרים, מכשירי ניווט וכיוצא באלו.
  • כל הקבוצה עובדת מול ספק אחד ואין צורך שכל משפחה או חלק מהקבוצה תתעסק ישירות מול ספק ההשכרה שלה בנפרד.

אפשרויות של השכרה רב קבוצתית

האפשרות של השכרת רכב קבוצתית קיימת, אך אינה מוכרת מאוד לציבור הרחב והיא בסופו של דבר משהו יחסית נדיר לעומת השכרות של יחידים או משפחות בודדות. אך חברות ההשכרה הגדולות והבינלאומיות לרוב ישמחו מאוד לספק לכם שירות השכרת רכב לקבוצות – כי מדובר על עסקאות גדולות יחסית ועל פשטות בירוקרטית גם עבור החברות המשכירות.

מכיוון שמדובר על שירות מיוחד, לרוב יש צורך לעבוד עם ספק שירות מתמחה המאפשר אפשרות כזו של השכרה קבוצתית – אתרי חברות ההשכרה לרוב לא מציעים אפשרות זו כבחירה סטנדרטית באתר. לכן אפשר לעבוד עם ספקי שירות מתמחים, עם סוכנויות נסיעות וישירות מול חברות ההשכרה הבינלאומיות הפעילות בישראל ובמדינת היעד אליה אתם נוסעים.

גם כאשר מדובר על השכרת רכב לקבוצות, מעבר לסוגיית המחיר וכוח הקנייה של הקבוצה, חשוב מאוד להקפיד להבין לעומקו של עניין את כל היבטי הביטוח של הקבוצה ושל כל רכב בנפרד, למי מותר לנהוג ברכבים, מגבלות קילומטרים, הגדרות נהיגה פרטניות במדינות היעד, מדיניות החזרת הרכבים וכל פרט רלוונטי אחר.