השכרת קרווארנים בישראל

בתחילה, ניתן היה למצוא קראוונים מדגם אחד, בחברה חלוצית פורצת דרך. עם הזמן, הגיעו חברות נוספות שהחלו לספק קרוונאים להשכרה וגם ההיצע והדגמים הלך והתרחב. לחופשה עם המשפחה, לבילוי עם חברים ובקבוצה, אפילו לזוג – חופשת קרוואנים אפשרית גם בארץ.

למי מתאים להשכיר קרוואנים?

בזכות מגוון רחב של דגמים הזמינים כיום בישראל, זה בהחלט יכול להתאים לכולם. בחלק מחברות ההשכרה בתחום ניתן למצוא דגמים של קרוואנים לזוג – זהו קראוון קטן יחסית, אך מפנק. לחופשה של משפחה קטנה, ניתן למצוא קרוואנים מעט גדולים יותר, אך יש גם דגמים שיתאימו למשפחות הגדולות.

גם למשפחה מעט גדולה יותר, ניתן למצוא דגם מתאים, עם כל התנאים המפנקים ללינה, לחופשה, לבילוי. ואם רוצים לצאת לחופשה של מספר משפחות? אין קל מזה – מתאמים מראש השכרה של כמה קרוואנים. זוהי חוויה לילדים ובהחלט, גם למבוגרים.

הובלת הקרוואן ברכב הפרטי

את הקראוון מקובל לגרור באמצעות רכב פרטי, למקום שבו אתם רוצים לבלות את החופשה. ללא קושי, ניתן להתקין וו גרירה אצל מתקינים מורשים. למעשה, גם אם לא רוצים לגרור את הקרוואן למרחק רב, אפשר להתגבר על כך.

חלק מחברות ההשכרה מציעות אפשרות לשירות נוסף – הסעת הקראוון שצריכים, לאן שצריכים. פשוט מתאמים לאן רוצים שהקרוואן יגיע, לשטח, לחניון קראוונים או לכל מקום אחר – והכל מסודר. לא צריך לגרור את הקרוואן אם לא מתחשק.

ליהנות גם מהדרך

נסיעה עם קראוון מאחור היא חלק מהחוויה. רק חשוב לוודא שסוג הקראוון ובעיקר משקלו מותאמים לכושר הנשיאה של הרכב שלכם.

כושר הגרירה רשום בדרך כלל ברישיון הרכב. אבל אם לא בטוחים, אם זה טיול הקרוואנים הראשון שלכם, לא צריך לדאוג. חברות להשכרת קראוונים בישראל תשמחנה לענות בנושא זה על כך שאלה.

קרוואן שהוא צימר מפנק

כשיוצאים לטיול עם קראוון מהשכרה, מקבלים למעשה צימר נייד ומפנק. בתוך מרבית הקרוואנים ניתן למצוא תנור, גז, שירותים, מקרר. בדרך כלל יש גם כמה מיטות, טלוויזיה ו-DVD, ולעתים גם שולחנות וכיסאות ניידים, מתקן לצל ועוד.

חלק מהחברות מספקות את הקרוואן כשהוא מצויד גם במערכת סולרית. בנוסף, ניתן לחבר את הקרוואן למערכת חשמל חיצונית, הקיימת בכל החניונים הייעודיים הפרוסים ברחבי הארץ.

מה חשוב לזכור במהלך ההשכרה ולפניה?

חשוב לברר היטב מתי אוספים את הקרוואן ומתי מחזירים אותו. חשוב לבדוק היטב איזה ציוד מקבלים וגם איך מתפעלים את כל המערכות בצורה נכונה וגם – בטוחה.

אם זו החופשה הראשונה שלכם בסגנון זה, שימו לב שאתם יודעים כיצד לעשות שימוש בוו הגרירה ושאתם מרגישים בנוח בנסיעה ובתמרון. אם יש לכם שאלות, בכל נושא, שאלו וודאו שהכל מובן לפני שיוצאים לדרך.

בדומה לכל השכרה רגילה של רכב, בדקו את התקינות של הקראוון. וודאו שיש די אוויר בגלגלים, שהמקרר פועל, שאתם יודעים היכן נמצא כל הציוד, איך פותחים את המיטות ואיך מקפלים אותן בחזרה. מומלץ לצאת לדרך כאשר אתם מצוידים במפת דרכים עדכנית, ולא מסתמכים רק על ניווט לווייני. כך. לא תקלעו לקושי במידה והקליטה בסלולר אובדת בדיוק כשאתם בדרכים.

נסיעה טובה!