השכרת רכב באוקראינה

בין המבקרים באוקראינה ניתן למצוא אנשים שונים. בין היתר מגיעים למקום תיירים, אנשי עסקים, זוגות, משפחות. כמו כן, מגיעים למקום גם אנשים אשר להם קרובי משפחה בערים או בכפרים או כאלה שעלו ארצה בשנים עברו ומעוניינים להגיע לביקור.

חלק גדול מהמבקרים במדינה, בין אם מדובר על תיירים או על מי שמגיעים לשם מסיבות אחרות, מעדיפים לנוע ממקום למקום ברכב שכור. החלטה זו הינה תולדה של העבודה שמחירי ההשכרה אינם מכבידים. בנוסף, השכרת רכב באוקראינה מאפשרת להגיע לכל מקום, בגמישות מרבית ובלי תלות בתחבורה ציבורית שאיננה זמינה בכל מקום וגם לא תמיד די יעילה.

ערים, מחוזות וכפרים

אוקראינה הינה מדינה רחבת ידיים, בעלת גיוון רב מבחינה אתנית ושטחים מישוריים רבים. בשטחה של מדינה זו ניתן למצוא גם ערים גדולות ומוכרות כגון קייב, לבוב, חרקוב, צרנוביץ ואחרות, חלקם ערי מחוז גדולות מאוד. במקביל, ישנם גם אזורים חקלאיים גדולים ובהם שפע של כפרים ויישובי ספר אחרים.

בין אם נוסעים בעיר הגדולה, בין אם מבקרים גם בכפרים ובמחוזות השונים, השכרת רכב באוקראינה תוכל לסייע להגיע לכל מקום בנוחות ובקלות. בצורה כזאת, ניתן בקלות לטייל בכל מקום, ולא רק באתרי התיירות המרכזיים, אפשר להחליט כמה זמן לבלות בכל מקום, אין צורך להתגמש לפי אילוצים של תחבורה ובכלל, לא צריכים להיות תלויים באף גורם אחר.

מתכננים ונוהגים

לפני שמגיעים לאוקראינה מומלץ לבצע תכנון מקיף של הביקור. במידה ומדובר בביקור למטרות טיול, בין אם מתכננים להגיע גם למחוזות ההרריים ובין אם מתכננים להגיע למחוזות כפריים, כדאי לא להסתמך רק על מכשירי ניווט או שילוט. גם מי שמכיר את השפה המקומית מודה שישנם מקומות נידחים שבהם השילוט לא ממש ברור. לכן, חשוב לצאת עם מפה טובה ועדיף לבדוק מראש את המסלול שבו מתכננים לנסוע.

כחלק מהתכנון חשוב לא רק להתקשר עם חברת השכרה טובה. צריך גם לדאוג להוצאת רישיון נהיגה בינלאומי. למרבה המזל, מדובר על תהליך קל, מהיר, פשוט וזול שלא צריך להרתיע. כדאי לשים לב שחברות ההשכרה מעדיפות להשכיר רכב לנהגים שאינם חדשים ויש להם ותק מסוים בנהיגה. עם זאת, ישנן חברות שמוכנות להשכיר רכב גם לנהגים צעירים וחדשים.

את הטיפול בהשכרה ניתן ואף מומלץ לבצע עוד לפני שמגיעים לאוקראינה. כיום, יש אפשרות לבצע הזמנה של כל רכב שבו מעוניינים כבר באמצעות האינטרנט. ממשק נוח מאפשר להשוות מחירים בין חברות שונות, לבחור את החברה שמציעה לכם את המחיר והתנאים המשתלמים ביותר. לאחר הבחירה בחברה להשכרת רכב תוכלו לבצע הזמנה ולבחור בקלות את המקום שבו אוספים את הרכב ושאליו מחזירים את הרכב בסוף הביקור.

מגוון רכבים לבחירה

כאשר מתכננים את הטיול חשוב להחליט כמה שיותר מוקדם לאן נוסעים ומה מבקרים. דבר זה מאפשר לשכור את הדגם של הרכב שיתאים במיוחד לצרכים השונים. מובן שמי שיוצא לנסיעה עסקית לא יוכל להסתפק ברכב מדגם אקונומי פשוט. עדיף, במקרה זה, לשכור רכב יוקרתי יותר, שיוכל להיות ייצוגי ומרשים.

במידה ומתכוונים לצאת מהערים הגדולות ולנסוע למרחקים ארוכים חשוב להקפיד על רכב חזק ואמין. יש לזכור שמדובר על ארץ רחבת ידיים שגם אם מרביתה מישור חלק מהאזורים קשים לגישה. במידה ומתכננים להגיע ליישובים מרוחקים חשוב במיוחד להקפיד על השכרה מחברה אמינה. רק חברה שמקפידה על תחזוקת רכבים מושלמת ועל מקצועיות מלאה תוכל לספק ללקוחותיה את חוויית הנהיגה הטובה ביותר.

לסיום, נמליץ להתעדכן גם בחוקי וכללי הנהיגה במדינה. יש להימנע מהעמדת הרכב במקום אסור, ולנסוע על פי חוק. כל זאת, מכדי להימנע מאי נעימויות או מהוצאות בגין קנסות.