השכרת רכב בדנמרק

ביקור בדנמרק הקרירה יכול להיות חוויה יוצאת מגדר הרגיל. האפשרות של השכרת רכב בדנמרק יכולה להפוך את החוויה למעניינת עוד יותר, כאשר התלות בתחבורה ציבורית איננה קיימת.

מי שמתכנן טיול בדנמרק, לבד, בזוג או עם כמה חברים, יכול לשכור רכב מראש, באמצאות חברות השכרה בינלאומיות שמאפשרות לאסוף את הרכב המבוקש במקומות מרכזיים.

בדנמרק כדאי לשלב ביקורים במוזיאונים, ארוחות במסעדות מקומיות, טיולים בטבע, טיולי אופניים וכן אטרקציות מיוחדות נוספות.

במיוחד אסור לוותר על נסיעה לפארק השעשועים טיבולי, וכן על ביקור בלגו לנד המפורסם. כדאי גם לבקר בעיירה שבה נולד הנס כריסטיאן אנדרסן ולהכיר עיירת דייגים היסטורית וציורית.

פארק שעשועים עם וותק

לצעירים ולצעירים ברוחם שמבקרים בדנמרק, ובוודאי לאלה שמגיעים עם ילדים, הביקור בפארק טיבולי הוא פשוט חובה.

הפארק נמצא ממש במרכזה של קופנהאגן וקל להגיע אליו. למגיעים ברכב שכור, לא תהיה כל בעיה למצוא אותו, שכן הוא נמצא ממש בסמוך לבית העירייה.

פארק השעשועים הישן שבטיבולי הוא אחד מפארקי השעשועים העתיקים ביותר בעולם. זהו ממש לא עוד לונה פארק כי אם מקום שניתן לבלות בו במסעדה טובה, לצפות במופע מוזיקלי בסגנונות שונים, לטייל בין שטחים ירוקים, כרי דשא ומזרקות.

כמובן שגם מתקני שעשועים מרהיבים ומרגשים ניתן למצוא בפארק טיבולי, ואומרים שפארק זה הוא שהיווה את ההשראה להקמת הפארק השעשועים המפורסם בעולם – דיסנילנד.

לא לוותר על לגו לנד

אחת האטרקציות המיוחדות של דנמרק היא פארק הלגו המפורסם הלא הוא לגו לנד. מי שחושב שמדובר באטרקציה לילדים בלבד, חייב לדעת שרבים מהמבקרים בו הם מבוגרים.

מדובר לא פחות ולא יותר ממוזיאון ענקי של לגו, שהתצוגות שבו מתחלפות בחלקן, ותמיד יש שם מה לראות.

במרכז הפארק נמצאת ארץ המיניאטורות המרהיבה ביופייה שאיש מבין מיליוני המבקרים באזור לא ירשה לעצמו לפספס.

הנסיעה ללגו לנד, שנמצא כמאתיים וחמישים קילומטרים מערבית לקופנהגן, איננה מסובכת. הדרך לשם נעימה ואפשר לשלב את הנסיעה עם עצירות נעימות להתרעננות ולצפייה בנוף הנהדר.

עיירת דיג צבעונית

נסיעה קצרה של לא יותר מחצי שעה מקופנהגן תספיק בכדי להגיע לעיירה דראגור, שבתיה היפהפיים נכנסו לפרויקט שימור לאומי.

נסיעה ברחובות הקסומים לוקחת את התיירים אחורה בזמן, כשהם צופים בבתים בעלי גגות הרעפים, בתים נמוכים, בני עשרות רבות של שנים, רבים מהם בני יותר ממאה וחמישים שנה.

בעבר הייתה העיירה אחת מעיירות הדיג החשובות והמפורסמות של דנמרק.

הנס כריסטיאן אנדרסן

כידוע, דנמרק הייתה מולדתו של הסופר הידוע הנס כריסטיאן אנדרסן, שכתב כמה מאגדות הילדים המפורסמות ביותר בעולם, כמו הברווזון המכוער.

טיול לדנמרק הוא הזדמנות מצוינת לבקר בעיר שבה נולד וגדל – אודנסה. מדובר בעיר השלישית בגודלה בדנמרק, עיר עתיקה, בת יותר מאלף שנה, ששוכנת באי פסטורלי.

חובבי הבירה ישמחו לדעת שבעיר שוכנת אחת ממבשלות הבירה הגדולות של דנמרק. שווה לבקר במוזיאונים הפזורים בעיר, ובראשם זה המצוי בביתו של הנס כריסטיאן אנדרסן.

מחירי השכרה

מחירי השכרת כלי רכב בדנמרק הופכים את ההשכרה אפשרית לצעירים בעלי תקציב מוגבל וכן לאלה שהפרוטה מצויה בכיסם.

השכרת רכב לשלושה ימים, לדוגמא, תעלה בין 230 דולר לרכב סטנדרטי בסיסי, לבין 1000 דולר לרכב יוקרתי הרבה יותר.

טויוטה בסיסית, פורד פיאסטה, או פולסוואגן גולף יעלו בין 230 ל-300 דולר לשלושה ימים. אודי איי 5 או אופל ווקטרה, יעלו בסביבות 400 דולר לשלושה ימים.

פולסוואגן קארואוולה, השייכת לקבוצת מחיר אחרת לגמרי תעלה יותר מכפול, בסביבות 1000 דולר לשלושה ימי השכרה.