השכרת רכב בדרום אמריקה

ישראלים רבים נוהגים לנסוע לדרום אמריקה על מנת לחוות את האזור בטיול רגלי חווייתי. מטיילים כאלה יכולים להגיע ברכב שכור לנקודות יציאה מרכזיות, או בסמוך להן.

היתרון ברכב שכור, במקרה כזה, הוא למנוע קשיים מיותרים ולשמור על הכוחות לטיול עצמו.

משקל של תרמיל ממוצע של היוצאים למסע כזה, יכול להגיע בקלות ל-15 עד 20 קילוגרם, והשימוש באוטו שכור, כדוגמת רנו קנגו, למשל, מאפשר נסיעה נוחה, ביחד עם מקום מרווח לציוד המחנאות, לאוהלים ולתרמילים.

לא רק טרקים

דרום אמריקה היא איזור גיאוגרפי עצום, וניתן לערוך בה בקלות טיולים אתגריים. אבל לצד המסעות והטרקים, ניתן למצוא בדרום אמריקה גם ערים גדולות ומיוחדות, שממש אינן מחייבות יציאה למסע.

אחת הערים הנפלאות הללו, שניתן לנסוע בה ואליה באמצעות רכב שכור, היא בואנוס איירס. בעיר המיוחדת במינה הזו, ניתן למצוא אתרים מיוחדים במינים, כדוגמת הארמון הנשיאותי, משכנו של הנשיא המפורסם פרון ואישתו אוויטה, הזכורה גם מן הסרט שבכיכובה של מדונה.

רק בבואנוס איירס ניתן לבקר בבית קפה יחיד ומיוחד, קפה טורטיני, המקיים מופעים מרהיבי עין של ריקוד הטנגו הלאומי, ולאחר מכן לנסוע לחנות ספרים ייחודית, ששמה אל אתנו, שהייתה בעברה תיאטרון.

למגיעים אל העיר ברכב, חשוב לדעת שישנם רחובות שאסורים לכניסת כלי רכב, אך כדאי מאוד לבקר בהם.

כדאי לחנות את הרכב, סמוך אל היעד ככל שניתן, ולשוטט בין החנויות, מופעי הרחוב, התיירים והמקומיים. ניתן למצוא בעיר מועדונים, מסעדות ומרכזי בילוי לכל טעם, החל במשפחות וילדים וכלה במקומות למבוגרים בלבד.

שפע הרבעים המיוחדים המרכיבים את העיר הגדולה הזאת, יכולים להספיק לטיול שלם

המגוון של דרום אמריקה

מיותר לציין שדרום אמריקה היא הרבה יותר מהליכה קשה או ביקור בעיר אחת, מעניינת ככל שתהיה.

בדרום אמריקה אפשר למצוא מדינות מפותחות יותר, כגון ברזיל, ארגנטינה וקוסטה ריקה ומפותחות פחות, כגון אקוודור. שימוש מושכל ברכב שכור במעבר בין מדבריות, רכסי ההרים, הקרחונים, ערים עתיקות ומקומות ישוב מודרניים, יכול להקל מאוד על מהלך הטיול.

בכלל, התנועה ברכב שכור יכולה לתת נופח מסוג אחר לטיול. הנהיגה בנוף מרהיב ועוצר נשימה, היא חוויה בפני עצמה.

גל עולה גל יורד

טיילים בעלי ניסיון, שמאחוריהם טיולים רבים בדרום אמריקה, ממליצים למי שמתכוון לשהות בדרום אמריקה למשך כמה חודשים, לתכנן את מהלך הטיול באופן מדוקדק.

התכנון צריך לכלול את הטיסה, המסלול, היכן אפשר לנסוע ברכבת, היכן עדיף לשכור רכב, אילו אכסניות מומלצות ומאילו כדאי לשמור מרחק.

באופן כללי, מחלקים הטיילים בעלי הניסיון את מסלולי הטיול של המדינות המרכיבות את דרום אמריקה לשני סוגים, המכונים גלים.

המסלול הראשון, המכונה גם הגל העולה, מתחיל מדרום ומשיך צפונה. ההתחלה היא בצ'ילה ובארגנטינה (הנחשבות בעיני רבים לגולת הכותרת של הטיול), משם ממשיכים לברזיל, בוליביה ופרו, ולבסוף אקוודור וקולומביה.

המסלול השני, הגל היורד, הוא בכיוון ההפוך, מצפון לדרום.

סוגי רכבים ומחירים

כאמור, דרום אמריקה מורכבת ממדינות רבות, ורבים מהמבקרים בהן משלבים במהלך הטיול גם השכרת רכב.

בדומה להשכרת רכב במקומות אחרים בעולם, גם בדרום אמריקה ניתן להשיג מגוון גדול של כלי רכב. כלי הרכב נבדלים זה מזה בגודלם, ביכולת העבירות שלהם, ביוקרה שלהם וכמובן גם במחיר ההשכרה שלהם.

על מנת לסבר את האוזן, ביררנו את עלות המחיר של כמה מסוגי הרכב המקובלים בארגנטינה ובברזיל.

בארגנטינה ניתן לשכור פולסוואגן גולף, למשל, ב-100 דולר ליום, רנו קאנגו, המיועדת ל-7 נוסעים ב-250 דולר, וטנדר טויוטה היילקס ב-320 דולר.

בברזיל, ניתן לשכור שברולט קלטה, גולף או פיאט פאליו, במחרים שבין 70 ל- 85 דולר ואילו פולסוואגן סדאן, פיאט דובלו, או רנו מגאן יעלו 140 עד 150 דולר ליום.