השכרת רכב בפורטוגל

המבקרים בפורטוגל של היום יתקשו להאמין שרק לפני כמה עשרות שונים הייתה המדינה דיקטטורה שמרנית, ושמעמדה באירופה מבודד למדי.

כיום, לעומת זאת, מדובר בארץ תיירותית בעלת חופים נהדרים ואוכלוסייה מסבירת פנים.

למבקרים בארץ השוכנת חוף האוקיינוס האטלנטי, אסור לוותר על ביקור בליסבון הבירה, שמציעה אתרים היסטוריים יפים וגם אפשרות ליציאה נוחה לטיולים קצרים ומהנים.

ההיצע הגדול הזה של אתרים ואטרקציות בקרבת מקום הופך את האפשרות של השכרת רכב בפורטוגל לאטרקטיבית במיוחד. בצורה כזאת ניתן לצאת לסיורים או לטיולים בטבע, באתרי עתיקות, או בחוף הים,  בצורה קלה ונוחה, ללא כל תלות בתחבורה ציבורית.

ראוי לציין שמחירי השכרת הרכבים בפורטוגל ובליסבון נוחים ותיירים רבים אכן בוחרים באופציה זו לצורך תנועה ממקום למקום.

מזג אוויר

למטיילים בפורטוגל כדאי לדעת שבקיץ נחשבת המדינה הקטנה יחסית, לאחת החמות באירופה. מכיוון שהמדינה כוללת גם איים, וכן אזורים הרריים גבוהים, קיימים הבדלים משמעותיים מבחינת הטמפרטורות בין מקום למקום אבל באופן כללי, הטמפרטורות בקיץ דומות למדי לאלה שבישראל.

החורף והסתיו, לעומת זאת, שונים לחלוטין ומזג האוויר עלול להיות גשום מאוד ואפילו סוער הרבה יותר מאשר בארץ. בחלק ההררי שנמצא ברובו הגדול בצפון, מביא החורף עימו לא רק גשם כי אם גם שלג.

פורטוגל ברכב שכור

פורטוגל, יחסית למדינות אירופאיות אחרות איננה מציעה תחבורה ציבורית יעילה וזולה כפי שלמד להכיר התייר הישראלי.

עם זאת, מערכת הכבישים ברחבי המדינה נחשבת לטובה מאוד וקל מאוד לצאת ולהגיע אל הערים הגדולות ואל מרכזי התיירות והאטרקציות השונות.

המבנה הגיאוגרפי של פורטוגל שהינו מלבני, והעובדה שישנם כבישים מהירים לכל אורכה של הארץ היפה הזאת, מקלים מאוד על המעבר ממקום למקום.

גם כאן קיים דמיון בין פורטוגל לבין ישראל, משום שאת שניהם קל לעבור לאורכן באמצעות רכב פרטי.

חוף וכפר

לצד הערים הגדולות והמתויירות כמו ליסבון, למשל, אסור לוותר על בילוי בחופים הנפלאים. כמדינה שגובלת באוקיינוס לאורך כל גבולה המערבי, ושנחשבה בעבר למעצמה ימית עולמית, אין ספק שיש לה הרבה מה להציע בתחום זה.

לצד חופים מוסדרים שבהם ניתן ליהנות מספורט ימי, גלישה, וצלילה, רבים נוהגים ליהנות מבילוי שקט דווקא בחופים מבודדים. זוהי אפשרות שמומלצת מאוד לזוגות רומנטיים, אך בהחלט לא רק להם.

בתקופת הקיץ ישנם פעילויות והפעולות המוניות ומהנות לאורך החופים, ולא נדיר למצוא  פעילויות של מחול אירובי, ריקודים ועוד.

נוסף לבילויים הימיים, תיירים רבים מוצאים את האזורים הכפריים של פורטוגל מהנים מאוד. ישנם מלונות מיוחדים ללינה כפרית, והאפשרות לערוך טיולים מענגים ברגל או באופניים יכולה להיות נפלאה.

בילויים עירוניים

הערים הגדולות של פורטוגל מציעות שפע של אתרים היסטוריים, מוזיאונים, ארמונות ומבנים בעלי ארכיטקטורה מעניינת.

ליסבון הבירה, סינטרה ופורטו הן מקומות חובה לכל תייר או נופש ואפשר לבקר בהם בכנסיות, במנזרים, וכמובן בארמונות עתיקים שחלקם נחשבים ליפים באירופה.

כאשר נוסעים בין האתרים ברכב שכור, מומלץ לנסוע בנחת ולסקור את המראות של ישן לצד חדש.

לצעירים ולחובבי השתייה מומלץ לבקר בברים הפזורים בקרבת חופים רבים. גם חובבי המסיבות וחיי הלילה לא יצאו מאוכזבים.

שפה מקומית וגם אנגלית

למי ששולט בשפה הספרדית או האיטלקית לא צפוי קושי להתמודד גם עם השפה הפורטוגזית משום שלכולם שורשים דומים.

יחד עם זאת, עבור התייר הישראלי חשוב יותר לדעת שמקומיים רבים דוברים את השפה האנגלית. במיוחד נכון הדבר לגבי הערים הגדולות והאזורים המועדפים על תיירים.

לשוכרים רכב, מומלץ להצטייד במפה וגם במכשיר GPS. מומלץ לבחור בכבישים ראשיים משום שחלק מהכבישים הצדדיים אינם איכותיים וקשים יותר לנהיגה לנהגים פחות מיומנים.

למבקרים בעונה הגשומה, מומלץ להקשיב לתחזית ולהימנע מנהיגה ארוכה בימים הסוערים, אך למבקרים בעונת הקיץ ובאביב מובטח מזג אוויר נוח לנהיגה ומצוין לבילויים.