השכרת רכב ברומניה

רומניה היא יעד מצוין לטיולים. ניתן למצוא בה אזורים של טבע פראי, לצד ערים מודרניות ומרכזי קניות ענקיים.

ניתן לבקר בכנסיות עתיקות, במבצרים מרשימים, וכן בעיירות ובמרכזי נופש על חוף הים שמציעים שפע של פעילויות ספורט ופנאי.

מלבד האפשרות של שימוש בתחבורה ציבורית, כדאי מאוד לדעת שמערכת הכבישים ברומניה מפותחת ביותר ומודרנית, ברובה הגדול.

ניתן לנסוע שם ללא חשש ואפילו מחירי ההשכרה אינם מהווים מכשול. השכרת רכב ברומניה תהיה, אם כן, דרך טובה מאוד לנוע בין האתרים השונים, בלי להיות תלויים בקיומה של תחבורה ציבורית וכמובן להגיע לכל מקום בזמן המתאים באופן אישי.

מובן שמדובר באפשרות הטובה ביותר למי שרוצה לצאת מהשגרה ולחזור עם חוויות גם ממקומות פחות מתיורים ויותר אקזוטיים.

לטייל בבוקרשט

אי אפשר לדבר על טיול ברומניה ועל השכרת רכב ברומניה, בלי להזכיר את עיר הבירה בוקרשט. עיר הבירה הזו נחשבה בעבר למרכז חשוב של כלכלה, מסחר ובילויים ובשנים האחרונות היא זוכה להשקעה ממשלתית וציבורית רבה על מנת להחזיר לה את מעמדה ההיסטורי.

למטיילים בעיר מומלץ לבקר ברגל וגם ברכב, כדי להתרשם מן הארכיטקטורה המרשימה והעתיקה. רבים מהישראלים פוקדים את התיאטראות והמוזיאונים הרבים שהעיר מלאה בהם, בזמן שאחרים מעדיפים צורת בילוי שונה במקצת.

רבים מהתיירים מגיעים לרומניה ובפרט לבוקרשט על מנת לפקוד את אחד מבתי הקזינו היוקרתיים. אתר חובה למבקרים בבוקרשט הוא ארמון הפרלמנט המפואר.

למבקרים במקום כדאי לזכור שבעבר היה זה ארמונו הפרטי של הרודן צ'אוצ'סקו. חובבי הקניות ימצאו בבוקרשט גם מרכזי קניות ענקיים וקניונים מודרניים לצד חנויות אותנטיות.

רכס הרי הקרפטים

חובבי הטבע והנהיגה לא יוותרו על נסיעה להרי הקרפטיים. מדובר באזור שמשלב טבע פראי ונהדר לטיולים. ניתן למצוא במקום אפשרויות לינה ושהיה ברמות סבירות ואפילו גבוהות. נהיגה על רקע אגמים נפלאים, יערות ירוקים וסבוכים ורכסים גבוהים הופכת את הטיול לחוויה מסוג אחר. עם קצת מזל אפשר גם להבחין בחיות פרא כגון דובים שמסתובבים באזור.

ניתן למצוא בהרי הקרפטים פארקים לאומיים ובהם מסלולי טיול שחושפים לצד טבע ירוק גם אזורים סלעיים שנוצרו בהשפעת התפרצויות וולקאניות קדומות.

לאורך חוף הים

למבקרים ברומניה בקיץ, לא כדאי לוותר על טיול באזורי החוף. ניתן לנסוע ברכב מושכר בין אתרי פנאי ונופש לבין אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים כגון טירות עתיקות וכנסיות מיוחדות.

המקום מציע שפע של אטרקציות, החל מפעילות ימית כגון מרכזי צלילה, ועד לרכיבה על סוסים. שפע אתרי הנופש מאפשרים אין סוף אפשרויות בילוי לצעירים וכן למשפחות.

נהר הדנובה

מקום מומלץ נוסף למבקרים ברומניה הוא נהר הדנובה. על גדות הנהר הגדול והמפורסם הזה ניתן למצוא שמורות טבע ייחודיות הן מבחינת מגוון הצומח והן מבחינת החיות והציפורים.

אפשרויות הלינה לתיירים באזור זה הן מגוונות להפליא וכוללות בתי מלון ואכסניות לצד איכרים מקומיים שמזמינים תיירים לחוויה של אירוח מסוג אחר. חובבי ציפורים, דיג, ושיט, וכל חובבי הטבע לא יתאכזבו ממה שיש לאזור להציע.

כלי רכב ומחירים

מחירי ההשכרה ברומניה נוחים למדי. ניתן לשכור כלי רכב מדגמים אשר מוכרים לנהג הישראלי ובכך חוויית הנהיגה תהפוך לקלה, נוחה ונעימה.

השכרה למשך שלושה ימים של אופל קורסה, למשל, תעלה כ-130 אירו עד 150 אירו. פורד פוקוס ניתן לשכור למשך שלושה ימים במחירים של בין 140 אירו לבין 180 אירו.

פורד מונדאו ניתן לשכור במחירים של 180 אירו עד 200 אירו לשלושה ימים. אלה שהפרוטה מצויה בכיסם ואוהבי הנהיגה לשמה, יוכלו לקבל הצעת מחיר גם לדגמים יוקרתיים הרבה יותר.