השכרת רכב בסלובניה

האפשרות של השכרת רכב למטרות טיולים מקבלת ממד מיוחד כאשר מדובר על השכרת רכב בסלובניה. בזכות רכב שכור קל הרבה יותר לתור את הארץ יוצאת הדופן הזאת, בעלת הנופים המרהיבים, אתרי הסקי, מחוזות הספא ועוד הרבה יותר מכך.

ישנם מקומות בעולם שבהם התנועה עם רכב פרטי נותנת לטיול כולו ערך מוסף של ממש. סלובניה היא בהחלט אחד המקומות הללו. לא רק בגלל האפשרות להגיע לכל מקום בנוחות ובקלות אלא גם בגלל האפשרות לצאת לטבע ולהגיע למקומות יוצאים דופן בלי כל מגבלות – ההשכרה של רכב ראוי היא דבר משתלם וכדאי.

אלפים בסלובניה

סלובניה היא מדינה יוצאת מגדר הרגיל, עם היסטוריה מעניינת ואנשים לבביים. למרות שהיא שייכת למזרח אירופה על פי חלק מההגדרות, אין ספק שהתרבות שלה ומצבה הכלכלי והתיירותי מזכירים יותר את מדינות המערב הגדולות והעשירות.

השילוב המושלם של טבע ונוף, שכיות חמדה ארכיטקטוניות, מוזיאונים מרשימים ובילויים אורבניים עוצרי נשימה יכולים להפוך כל טיול, אפילו קצר, לחוויה מלהיבה. בזכות היותה מדינה מתקדמת, לפי כל קנה מידה, מערכת הכבישים במדינה טובים למדי ואפילו טובים מאוד. העובדה שניתן לנסוע בתוואי שטח הררי מצד אחד ועשיר במקווי מים, אגמים ונחלים מצד שני, הופכת את חוויית הנסיעה והנהיגה לחסרת תחליף.

למעשה, העובדה שבסלובניה מצויים חלק מפסגות האלפים הופכת את הנסיעה ההררית לאפשרות מאלפת של ממש. אין צורך כמובן להעפיל לנקודה גבוהה באופן חריג כדי ליהנות מנוף משגע. בהחלט אפשר לקחת את הרכב לנסיעה הררית בין אתרים שמתאימים להעדפות האישיות כמו אתרי ספא, סקי או כפרים ציוריים, בכדי לחזור עם שפע של חוויות.

נוסעים עם ילדים

סלובניה היא מדינה שמתאימה מאוד לטיולים, לא פחות מאיטליה הקרובה וממדינות סמוכות אחרות. למעשה, ניתן למצוא דילים לטיול מיוחד שגם לא יהיה יקר. היבט מיוחד טמון באפשרות לבלות היטב במקום גם עם ילדים. שפע של אטרקציות מבטיחות שגם הם ייהנו בזכות פארקים ירוקים, חוות סוסים ומתחמי שעשועים.

מערות הנטיפים, למשל, יותירו גם את הילדים חסרי נשימה. מדובר על מערות תת קרקעיות שתהליכים טבעיים הפכו אותן לפלא של ממש. זקיפים, נטיפים, עמודים בשלל צורות וכל זאת עם האפשרות לשלב גם שיט מוצלח טובים לגדולים ולקטנים גם יחד.

בהקשר זה, חשוב לומר שהנסיעה בסלובניה נעימה ונוחה גם כאשר יוצאים עם ילדים, הידועים בסבלנות מועטה. אתרי תיירות רבים נמצאים קרובים וסמוכים זה לזה וניתן לתכנן את ההגעה למקומות השונים בקלות. לא קשה להגיע לעיר גדולה כמו לובליאנה או מקום מרכזי כמו בלד ליהנות מכל מה שיש למקומות הללו להציע מבחינה תרבותית ואז לצאת לאתרים בטבע. השילוב הזה, של קרבה גיאוגרפית עם חוויות לכל טעם הולך נהדר עם נסיעה ברכב שכור, שנאסף מחברה אמינה.

כדאי לזכור

מכיוון שראינו שהאפשרות של השכרת רכב בסלובניה תורמת רבות לחוויית הטיול, נרצה להוסיף כמה פרטים חשובים.

  • מומלץ מאוד להחליט מראש לאן נוסעים ואיפה מבקרים. בצורה כזאת אפשר לתכנן מראש את נתיב הנסיעה ולחסוך טעויות. אמנם השימוש במערכות ניווט הוא טוב ויעיל, אבל לא חף מתקלות.
  • נוסף על כך, כדאי להתקשר עם חברת השכרה מוכרת ואיכותית, שתספק רכבים איכותיים. נסיעה הררית ובטבע צריכה להתבצע רק עם רכב מתאים ומתוחזק.
  • לא מומלץ לשכור רכב שטח במידה ואין ניסיון בסוג זה של נהיגה.
  • עדיף להזמין רכב עוד לפני היציאה לחו"ל. באתרי האינטרנט של החברות המובילות אפשר לבחור בקלות סוגי רכב מובילים, אתרים לאיסוף ותקופת השכרה מבוקשת.