הזמנת רכב לחופשת סקי

חופשת סקי ביעדים שונים בעולם הפכה לפופולארית בקרב ישראלים רבים. גם פטריוטים מושבעים מודים באמת – לעומת החרמון, בחו"ל האפשרויות רבות יותר, המסלולים מגוונים יותר והפעילויות שלאחר הסקי נראות אחרת לגמרי.

בחירה לצאת לחופשה באמצעות רכב שכור יכולה להוכיח את עצמה בתור דרך נוחה להגיע כל המקומות השווים, גם באתר הסקי וגם מחוצה לו.

ההנאה שבנהיגה

האפשרות של הזמנת רכב לחופשת סקיטומנת בחובה כמה וכמה יתרונות חשובים.

  • ראשית, הדבר מומלץ למי שרוצה לטייל בסביבה, וחושב לשלב נסיעות גם מחוץ לאתרי הסקי המובילים.
  • שנית, ישנם אתרי סקי רבים שבהם הגישה עם רכב הופכת כל נסיעה לחוויה מיוחדת יותר. גם כאשר יש הסעות של אוטובוסים, רכב שכור מאפשר הרבה יותר גמישות.
  • שלישית, אין כמעט גולשים שאינם מוקירים את אפשרויות הבילוי המגוונות שניתן לשלב בכל חופשת סקי ראויה לשמה. כדי להגיע בנוחות לעיירות ציוריות, לפאבים ייחודיים ולאטרקציות נוספות, הרבה יותר כדאי להגיע עם רכב.
  • רביעית, כאשר משיגים רכב המותאם במיוחד לנהיגת חורף, חוויית הנהיגה יכולה לשדרג את הטיול בכמה רמות.

מתי להזמין

כיום, בעידן הגלובאלי, אפשר ואף מומלץ להזמין רכב כחלק מההכנות המקדימות לטיול. מי שיקדים להזמין יוכל לקבל את סוג הרכב המועדף עליו ואף ליהנות מהנחות של ממש במחיר ההשכרה.

מטיילים שקיוו למצוא את הרכב המתאים עם הנחיתה בחו"ל, עשויים למצוא את עצמם מאוכזבים, במיוחד כאשר הנסיעה הינה לאתר מרכזי, בעונה הבוערת. יתר על כן, מי שלא יקפיד לעשות את כל ההכנות בזמן עשוי לפספס את ההזדמנות לקבל רכב המותאם במיוחד לנהגיה בשלג ובקור. רכב כזה יבצע את תפקידו כהלכה למשל באמצעות צמיגי שלג מותאמים ומנוע שמתאים לטמפרטורות קרות במיוחד.

הרישיון הבינלאומי

גם כאשר יוצאים לטיול סקי יש לזכור לברר, עוד לפני הטיסה, איזה רישיון יאפשר נהיגה חופשית במדינת היעד. ישנן מדינות שבהן מכירים ברישיון נהיגה ישראלי ממוחשב (וזאת על פי הסכמים בין לאומיים שונים). לעומת זאת, ישנן מדינות שבהן חייבים להצטייד מראש ברישיון נהיגה בינלאומי. רישיון זה ניתן להנפיק במהירות באמצעות חברות כגון מ.מ.ס.י, וזאת בתהליך קצר ובעלות נמוכה.

באותה הזדמנות נזכיר שחשוב להתעדכן מראש בחוקי נהיגה מקומיים ייחודיים ואם אפשר גם ללמוד מעט על נהיגה נכונה בחורף אמיתי (השונה מאוד מהחורף הישראלי).

בוחרים במסלול הנכון

כפי שיודע כל גולש מתחיל, המסלולים השונים נבדלים אלה מאלה בצבעים המתארים אותם. גולשים מתחילים, יבחרו תחילה במסלולים הירוקים או הכחולים, יחושו בהם בנוח ויצברו ניסיון בטרם יעברו למסלולים המאתגרים ביותר.

גם כאשר בוחרים להגיע ברכב שכור, יש חשיבות לנהיגה בטוחה בכל מסלול נסיעה שבדרך אל היעד. במידה ויש כמה דרכים שונות, כדאי להכיר אותן מראש ולהצטייד כמובן במפות מתאימות (ולא להסתפק במערכת ניווט לוויינית).

הכנה מוקדמת תסייע להגיע לאתר הסקי נינוחים ורגועים יותר, ולהתחיל לגשת ישר לעניין.

לא רק סקי

בין אם מדובר בחופשת סקי שנועדה לרכישת מיומנות בסיסית התחלתית ובין אם מדובר בחופשה המיועדת לבעלי ניסיון, כמעט תמיד כיף לשלב במהלכה גם שפע של חוויות נוספות.

כאשר מגיעים לאתר הסקי עם רכב, אפשר בקלות יתירה ליהנות מחוויות שמציעה הסביבה הקרובה והרחוקה. בין היתר מדובר על:

  • מסלולי הליכה לפעילויות כגון סקי בהליכה או ספארי סקי.
  • נסיעה לאתרי תיירות מקומיים, ששווה להעיף בהם מבט.
  • ביקור במוזיאונים בערים מרכזיות.
  • הגעה לאטרקציות שונות למבוגרים וגם לילדים.
  • הגעה למקומות בילוי ייחודיים, הפונים במיוחד לאוכלוסיית הגולשים. ההווי המיוחד של גולשים מכל רחבי העולם מוסיף נדבך חשוב ומרתק ליתר חוויות החופשה.

ברחבי העולם קיימים אתרי סקי רבים, שהמומלצים והפופולאריים ביותר הם: צרפת, איטליה, שוויץ, אוסטריה ועוד.