איך לאתר מבצעים משתלמים להשכרת רכב בחו"ל?

טיפים להשכרת רכב בחו"לבתכנון נסיעה לחו"ל, אל תחכו עם הזמנת הרכב לרגע האחרון. הקדימו לבדוק, להתעניין ולהתרשם ממה שיש לחברות ההשכרה להציע. כך תוכלו גם לקבל את סוג הרכב שבו אתם מעוניינים וגם תזכו לשלם מחירים יותר נוחים. איך תוכלו למצוא מבצעים טובים להשכרת רכב בחו"ל? אספנו בשבילכם כמה טיפים ומידע שיעזור.

נעזרים באתרי השוואות מחירים

אם חשבתם להתחיל להתקשר לחברות ההשכרה הגדולות, או לשלוח מיילים לנציגויות רכבים בחו"ל, או לשלוחות של חברות השכרה בינלאומיות בארץ, קחו צעד אחורה. לפני שאתם פונים אפילו לחברת השכרה אחת בחיפוש אחר מבצעים טובים, הכירו את אתרי השוואות המחירים.

מעבר לאתרים המובילים, כגון "זאפ", קיימים גם אתרים ייעודיים שמספקים מעבר להצצה, גם מבט מעמיק על המבצעים המשתלמים ביותר בתחום השכרת הרכב, מכל החברות. קיימות חברות תיירות שמספקות מנוע להשוואת מחירים גם לבתי מלון וגם להשכרת רכב.

האם זה מספיק? יש אתרים להשוואת מחירי השכרה שמספקים מענה בשפה העברית ויש אתרים מחו"ל, שבדרך כלל יהיו עדיפים להשכרה במרבית ארצות היעד. אך בשום פנים ואופן אין להסתפק בכך. זהו הצעד הראשון בלבד.

בדקו המבצעים המוצעים על ידי חברות ההשכרה הגדולות

טענה רווחת בקרב אנשים שנעזרים באתרי השוואות המחירים הינה שהתוצאות רחוקות מלהיות מושלמות. אתרי ההשוואה לכאורה חוסכים את הצורך לאתר מבצעים שונים, אבל לא כל התוצאות וכל כל המבצעים כן יופיעו מול עיניו של הגולש, בסופו של דבר.

אז לאחר שהתרשמתם מרמות המחירים והאפשרויות באמצעות אתרי ההשוואה כגון זאפ, טרווליסט וכן באתרים נוספים המציעים שירות זה (כגון איסתא, וואלה טורס ויש עוד רבים אחרים) זה הזמן להתקדם. כעת, היכנסו לאתרי השכרת הרכב של החברות הגדולות ביותר והתרשמו מהאפשרויות.

קטגוריות, תאריכים ומיקום – בחרו קטגוריות רכב שמדברות אליכם, הזינו את תאריכי הנסיעה ואת מקום איסוף הרכב והחזרתו. בדקו כמה אפשרויות ותיווכחו האם זה יותר משתלם מההצעות שקיבלתם באתרי ההשוואה. לא פעם תגלו הפתעות לטובה. בנוסף, תוכלו למצוא גם מבצעים ייחודים לסוגי רכבים ספציפיים ולמדינות ספציפיות.

מבצעים המוצעים על ידי חברות השכרה קטנות

חברות מקומיות יציעו לעתים את התנאים הטובים ביותר, מבחינת מחיר ההשכרה כמו גם מבחינת מחירים הנגבים עבור תוספות שונות (מכשיר ניווט, כיסא לתינוק, עלויות ביטוח). אל תשכחו לבדוק לגבי המבצעים גם את האותיות הקטנות.

למשל, אם אתם מתכוונים לנסוע לאירופה ותחזירו את הרכב ששכרתם בנקודה אחר, ובמדינה אחרת, תצטרכו לשלם תוספת. לפעמים התוספות הללו תהיינה בהחלט משמעותיות.

איך ניתן למצוא מבצעים משתלמים מתאימים במיוחד?

אם יש לכם גמישות בבחירת תאריכי הנסיעה, העדיפו להימנע מנסיעות בשיא עונת התיירות. כך, תחסכו הון גם על המלון וגם על הרכב. מצאתם מבצע משתלם מאוד להשכרה של רכב שבו חפצתם? אל תשכחו לבדוק את חוקי התעבורה המקובלים בארץ היעד.

קנסות על מהירות, חניה במקום אסור וכיוצא באלה יכולים לבטל את כל החיסכון של מחירי המבצע. לנסיעות קצרות, כדאי ללכת על רכבים אקונומיים, חסכוניים. ובכלל, לא כדאי לשכור רכב גדול או יוקרתי מכפי שבאמת צריכים.

שימו לב להבדלים בין קטגוריות הרכב השונות וכן בררו לגבי תוספת מחיר לנהג נוסף. את הרכב תחזירו תמיד כשמיכל הדלק מלא ואנו ממליצים לצלם ולשמור את קבלת התדלוק האחרונה. כמו כן, איסוף הרכב דווקא בשדה התעופה נחשב ליקר יחסית, ולא תמיד משתלם.