השכרת רכב בטנריף

למרות שהתכנסנו כאן כדי לדבר על האי טנריף ועל השכרת רכב בטנריף, נבקש להתחיל דווקא בספרד. הסיבה לכך מקורה לפני כמה מאות שנים, בתקופת הכיבושים הספרדית.

כדי להבין יותר את הקשר שבין ספרד לטנריף, נספר שלספרד ישנן טריטוריות נוספות, שריד להיותה מעצמה אזורית וימית ששלחה משלחות חקר וסחר לכל רחבי העולם. מאותן השנים נותרו לה כמה טריטוריות עצמאיות למחצה, ובהן מצוי גם האי היפיפה, הממוקם דרומית מערבית לפורטוגל, לא הרחק מחופי מרוקו.

באי, שבו ניתן למצוא תערובת מגוונת של יוצאי לאומים שונים, בולט מאוד המוצא הספרדי. הספרדים התערו עם התושבים המקוריים עד לבלי הפרד. בנוסף, גרים באי גם צאצאי מתיישבים ממדינות רבות נוספות, לרבות בריטניה ופורטוגל.

הגיוון הרב מתבטא בלבוש הססגוני, בארכיטקטורה המגוונת ומה שמעניין את התיירים הרבים הפוקדים את המקום – שפע של אפשרויות לבילוי ולטיול, בכל עונה וכל השנה.

אין תחליף לרכב

מקום מיוחד כמו טנריף מתאים במיוחד לרכב שכור ולא לחינם רבים מהתיירים בוחרים באפשרות זו כדי לנוע ממקום למקום באי הקסום.

תחבורה ציבורית אמנם קיימת, אבל היא בהחלט לא ברמה שמתקרבת לזו שניתן למצוא ברחבי היבשת ובמרכזים תיירותיים מובילים אחרים בעולם. במיוחד ראוי לציון שהתדירות של חברת האוטובוסים שבה נתקלנו נחשבת בעייתית ומגבילה מאוד.

השכרת רכב בטנריף מאפשרת לנצל את העובדה שמדובר על דרך זולה למדי לנסיעה. מחירי ההשכרה בהחלט נוחים וניתן להזמין רכב גם באמצעות חברות ההשכרה המובילות בישראל. חלק מהחברות מנהלות סניפים ברחבי האי ואילו לאחרות יש שיתופי פעולה עם סוכנויות מקומיות. גם מחירי הדלק סבירים ביותר ובהחלט זולים יותר מאשר בישראל.

את האי חוצה דרך מרכזית טובה מאוד מצפון לדרום, ומרבית התיירים חולפים בה בדרכם את האזורים הגעשיים המומלצים ואל הערים המרכזיות כגון פוארטו דה לה קרוז (פוארטו) שבצפון, לאס אמריקאס שבדרום וכמובן הבירה – סנטה קרוז.

אל מרבית מרכזי התיירות והאטרקציות מובילות דרכים מסודרות וגם ההתמצאות קלה למדי. הניווט באמצעות GPS איננו הכרחי בתוך הערים, אבל יכול לסייע כאשר נוסעים בדרך לשמורות המפורסמות ולאזור הרכסים או סמוך להרי הגעש המפורסמים.

באמצעות רכב שכור הרבה יותר קל להגיע לאן שרק רוצים ומתי שרק רוצים, כבר משעה שנוחתים בנמל התעופה. שדה התעופה הדרומי של האי הוא זה שדרכו נכנסים מרבית התיירים מישראל.

בשדה עצמו ישנם לא מעט סוכנויות להשכרת רכב ומהן ניתן לאסוף את הרכב השכור שהוזמן בישראל, או לשכור במקום רכב לנסיעה מידית. למרות שניתן לשכור רכב במקום, עדיף הרבה יותר לעשות זאת עוד בשלב התכנון של הטיול וזאת ממספר סיבות:

1.      אם נוחתים בלילה, סוכנויות הרכב סגורות ולכן לא ניתן לשכור רכב אלא רק לנסוע למלון במונית יקרה. לעומת זאת, אם מתאמים איסוף של רכב כבר מישראל, יש אפשרות להסדיר גם איסוף בלילה.

2.      השכרת רכב שהוסדרה מישראל ומראש מאפשרת לחסוך זמן יקר שהרבה יותר כדאי להקדיש לטיול עצמו.

3.      לרוב, כאשר מסדירים את הכל מראש, אפשר ליהנות ממחירים משתלמים יותר, במיוחד במידה ומגיעים בתקופה של לחץ מבחינה תיירותית. חלק מהנופשים אף מדווחים שנתקלו במצבים שבהם ביקשו לשכור רכב במקום אך לא היה רכב זמין…

אסור לפספס

לפני סיום נזכיר כמה אטרקציות מקומיות שכדאי להכיר ולא כדאי לפספס:

1.      אזור דרום האי, בו ניתן למצוא חופים מרהיבים וזהובים.

2.      הר הגעש טיידה, בסמוך לפארק הלאומי. נופים מרהיבים ותופעות גיאולוגיות מרשימות מצפים למבקרים.

3.      לה לגונה – עיר הבירה העתיקה של האי.