השכרת רכב במיורקה

 

השכרת רכב במיורקההאי הספרדי מיורקה מציע את כל מה שאנחנו מצפים לו מיעד נופש יוקרתי: חופים שלווים עם חול זהוב ומים צלולים, מסיבות פרועות המדברות לצעירים בגילם או בנפשם וגם בתי מלון יוקרתיים מהטופ האירופאי.

עם כל הרצון לשהות במלון המפנק, לבלות בברכה או בים, יש במיורקה לא מעט דברים שכדאי ומעניין לראות. השכרת רכב במיורקה יכולה לחשוף אתכם ליופיו של האי, לגלות בפניכם חופים נסתרים וגם להגיע לאתרים העתיקים, לכפרים האותנטיים ולמרכזי הבילוי.

כדי שכל אלה יקרו אתם צריכים קודם כל לבצע את המשימה של השכרת רכב, שיכולה להיעשות מהארץ אבל גם בעת ההגעה למיורקה.

חוקי התנועה של מיורקה

עוד לפני שאתם מכניסים את המפתחות לסוויץ' ומתחילים לנהוג במדינה מסוימת, חשוב שתכירו את חוקי התנועה העיקריים בה. ההנחה היא שצפויים דברים שונים ממה שאנחנו מכירים מישראל ברמת התמרורים, חוקי ההשתלבות, המהירות המותרת בכל מקטע כביש, נסיעה בכבישי האגרה וכן הלאה.

תנאי הנהיגה במיורקה הם בהחלט סבירים. האי מרושת בצורה ראויה בכבישים, וגם אין יותר מדי כבישי אגרה. רוב החוקים יהיו דומים למה שאתם מכירים – הנהיגה למרבה השמחה היא בצד ימין, והחובה שכל אחד מנוסעי הרכב יחגור חגורות בטיחות נראית ברורה – אבל עדיין יש כמה הבדלים מהותיים.

מהירות נסיעה מותרת – מבחינת מהירות הנהיגה המקסימלית המותרת, בכפרים קטנים ניתן לנהוג במהירות של עד ארבעים קמ"ש, בכביש עירוני במהירות של עד שישים קמ"ש, בדרכים בין עירוניות המהירות המותרת נעה בין תשעים למאה קמ"ש ובכבישים מהירים עד מאה ועשרים קמ"ש.

נהיגה תחת השפעת אלכוהול במיורקה

במיורקה זה די "פשוט" להתפתות ולשתות אלכוהול: הפאבים והברים נמצאים באי בכמויות מסחריות, סצנת חיי הלילה סוערת וגם בחלק מבתי המלון יש אלכוהול ללא הגבלה. כתוצאה מכך, החוקים מחמירים עם נהגים שנוהגים בשכרות.

מומלץ לא לנהוג לאחר שתיית אלכוהול, וגם לא לאחר שתיית כמות קטנה. מעבר לעונשים הצפויים, החיים שלכם עומדים כאן על כף המאזניים.

דגשים בהשכרת הרכב

כששוכרים רכב בחו"ל צריך להבין כיצד להתנהל נכון. השיקולים כוללים את איכות הרכב והחברה המספקת את השירות. חשוב להתאים את הרכב להרכב הנוסעים, לציפיות מהנסיעה וגם ליכולות על הכביש.

בדומה לשירותי השכרת רכב ברחבי אירופה, גם בפלמה דה מיורקה רוב הרכבים המוצעים להשכרה הם ידניים, מה שהופך אותם לזולים יותר. צריך לחשוב עד כמה צפויים להשתמש ברכב, לאילו מרחקים ובאילו תנאי שטח.

באשר לחברה המספקת את הרכב, מומלץ לבחור בחברות אמינות בעלות מוניטין בינלאומי: בדרך כלל תהיינה אלה חברות עם אינספור סניפים בכל נקודה בעולם. במעמד ההשכרה חשוב לבדוק היטב את מצב הרכב, מכיוון שאחרת אתם עלולים לשלם סכומי עתק על נזקים שלא אתם גרמתם אבל במעמד ההחזרה טוענים שכן.

אל תסטו ולו במילימטר מהתנאים בהסכם ההשכרה והחזירו את הרכב עם מיכל דלק מלא (למי שחוטא יש קנס לא קטן) ובשעת ההחזרה המדויקת (רצוי לפני). אתם ממש לא רוצים להוסיף לעלויות הלא קטנות גם כך של נופש במיורקה סכומים של מאות ואלפי יורו שאתם צריכים לשלם בגין אי קיום סעיף כלשהו שם הסכם ההשכרה.