השכרת רכב במלטה

מלטה איננה סתם מדינה כי אם אי קטן יחסית אך ידידותי ומקסים. איי מלטה הם מקום האידיאלי להשכרת רכב דווקא משום שמדובר באזור קטן יחסית. אין קושי רב להתמצא וקל יותר להגיע לכל מקום, בכל רגע שבו מתחשק. למעשה, באי כיף למדי לנהוג אפילו סתם כך, ללא יעד מוגדר ולמצוא פינות חמד וחופים נאים. בצורה כזאת, הרגשת החופש והשחרור מקבלת משנה תוקף.

לנהוג במלטה

לפני שאורזים את המזוודה ומתכוננים לטיסה, כדאי מאוד לדעת כמה דברים על נהיגה במלטה. אם גם אתם מתכוונים להצטרף לתיירים רבים אחרים שסבורים שעם רכב שכור החיים בחופשה הרבה יותר קלים, קבלו כמה טיפים חשובים.

  • נוהגים כמו באנגליה – נהיגה במלטה דומה למדי לנהיגה באנגליה. חייבים לזכור שהימין שלנו זהו השמאל שלהם. יש לנהוג ביתר זהירות במיוחד כאשר נכנסים לתוך כיכר (פונים שמאלה ולא ימינה!) וכן כאשר משתלבים בדרך ראשית.
  • לא כולם מכבדים רמזורים – למרות שמרבית הנהגים במלטה נחשבים לאדיבים, רמזורים הם יחסית חידוש במקום, כך לפחות רואים אותם לא מעט מקומיים. יש כאלה שלא ממש שמים לב לרמזור ולא נדיר לראות נהגים חולפים בשאננות ברמזור אדום. למרות שתרבות הנהיגה איננה ממש פרועה, כדאי להיות ערים לזווית הזאת.
  • חגורת בטיחות היא חובה גם לנוסעים מאחור – עבור ילדים, אין חובת שימוש בכיסא בטיחות אך במידה ומדובר ונוסעים עם ילדים קטנים, כדאי מאוד לא לשנות הרגלים ביחס לישראל. כדאי לוודא מראש עם חברת ההשכרה שניתן לקבל כיסא בטיחות מתאים.
  • במלטה אין אוטוסטרדות מהירות, אך גם אין כבישי אגרה. בשטח בנוי יש לנהוג במהירות של עד 50 קמ"ש, מחוץ לעיר – עד – 64 קמ"ש ובכביש בין עירוני – מותר לנהוג במהירות של עד 80 קמ"ש.

אתרים מומלצים במלטה

אפשר בהחלט להגיע למלטה בכדי ליהנות מנופש של בטן גב, אולם יש בהחלט גם לא מעט מקומות לראות ודברים נוספים שניתן לעשות. בין היתר, מומלץ לבקר במקומות כגון:

  • ערים מרכזיות – בערים מרכזיות כגון ולטה הבירה או פלוריאנה הסמוכה ניתן למצוא שפע של אתרים עירוניים, אזורי קניות ושווקים, מוזיאונים, מבנים יפהפיים. גם נמלים, מפרצים וחופים בהחלט שווים ביקור.
  • מערת הקשת – זהו אחד מאתרי החובה של מלטה, ומדובר למעשה בכמה מערות מרהיבות, שאינן נעשה ידי אדם. אפשר לשלב שיט מדהים (שכן לא ניתן להגיע למערות בדרך אחרת) ולצפות בהוד הטבעי המיוחד.
  • מוזיאונים שאפשר בהחלט ליהנות מהם כוללים למשל את המוזיאון הלאומי של מלטה לאומנות יפה וכן מוזיאון הארכיאולוגיה. בנוסף, יש גם אתרים היסטוריים רבים שכדאי להקדיש להם זמן. כדוגמא לכך ניתן למצוא את ההיפוגאום של חל ספליני. זהו אתר היסטורי מיוחד, בעל מספר קומות תת קרקעיות שהוקמו לפני יותר מחמשת אלפים שנה. זהו ככל הנראה מבנה מורכב של מקדש המשולב עם אתר קבורה שהתווסף בשלב כלשהו. במקום התגלה פסל בדמות אישה ישנה שנחשב למפורסם.

רכבים זולים במלטה

תנועה במלטה באמצעות רכב שכור קלה ומהירה במיוחד. בשדה התעופה או בבירה ניתן בקלות למצוא סוגים ודגמים שונים של אמצעי תחבורה. מי שלא אוהב לחכות לרגע האחרון יכול בהחלט לשכור רכב לא רק באמצעות סוכנות נסיעות אלא גם באמצעות שימוש באתרי אינטרנט מתאימים.

חברות השכרה רבות מציגות רכבים להשכרה וניתן לאתר רכב מתאים לפי תאריכים. כאשר עורכים לכך את הסידורים המתאימים מראש ניתן בקלות להשוות מחירים למצוא רכב במחיר משתלם ואפילו נמוך מהמצופה. כך, הופכים את החופשה לדינאמית יותר, ללא מגבלות של תחבורה.