השכרת רכב בנורבגיה

בנורבגיה, הרבה יותר מאשר במדינות אירופאיות אחרות, לא קיימת תחבורה ציבורית סבירה מחוץ לערים הגדולות. משום כך, האפשרות של השכרת רכב בהחלט הופכת את החיים להרבה יותר קלים למי שמתכנן לחוות יותר מארץ מיוחדת זאת.

לצד אתרי תיירות מקובלים, רבים נהנים פשוט לנהוג בכבישים מרכזיים ובכך ליהנות מנוף קדומים מרשים וחוויית נהיגה בהחלט מיוחדת מאוד. הרשויות השבדיות בהחלט מודעות לכך ואף מיקמו לצד כבישים מרכזיים אטרקציות מיוחדות לתיירים, חניונים נקודות תצפית לצד תחנות דלק ונקודות התרעננות.

לנהוג בנורבגיה

מי שמתכנן לנהוג בנורבגיה עם רכב שכור, טוב יעשה אם ייעזר בכמה כללים חשובים אודות נהיגה במדינה.

  • רישיון ישראלי – רבים מהתיירים מגיעים לנורבגיה מצוידים ברישיון נהיגה בינלאומי. זה בהחלט יכול להקל על הפרוצדורה של קבלת הרכב מחברת ההשכרה אך ניתן גם לנהוג על סמך רישיון נהיגה ישראלי בלבד. למרבית התיירים זה בחלט מספק שכן הרישיון הישראלי מאפשר לנהוג למשך 3 חודשים רצופים.
  • אוטומט וידני – הנורבגים, כמעט ללא יוצא מהכלל, מעדיפים לנהוג ברכב בעל הילוכים ידניים. אין זאת אומרת שלא ניתן להשכיר רכב בעל גיר אוטומטי, אך כדאי להדגיש את ההעדפה הזאת ולדאוג להשכרה מבעוד מועד. מי שמחליט על השכרת רכב בנורבגיה ברגע האחרון עשוי לעבור בין כמה סוכנויות השכרה לפני שימצא רכב המתאים לו מבחינה זאת.
  • דאגו למכל מלא – מי שמתכנן לצאת מהערים הגדולות כמו אוסלו או טרונדהיים, למשל, חייב לדאוג לעשות זאת במכל דלק מלא. באזורים נרחבים ניתן לעבור עשרות רבות של קילומטרים לפני שמגיעים לתחנת דלק.
  • מי שמעט חושש מנהיגה במזג אוויר חורפי וסוער יוכל להתגבר בקלות על הקושי אם יישאר בעיקר על הכבישים המרכזיים המקושרים עם אירופה. כבישים אלה מסומנים באות E ולאחריה ספרה צמד ספרות. כביש מרכזי שחוצה את נורבגיה לאורכה, למשל, הוא E 6 המצוין. בכבישים הללו ניתן בקלות להגיע לאוסלו, טרונדהיים, גריינג'ר, ברגן ועוד.
  • מהירות – המהירות המרבית בכבישים רבים עומדת על 80 קמ"ש. עם זאת, במקרים רבים מומלץ לנהוג לאט יותר בשל תנאי מזג האוויר הייחודיים.

אתרים מומלצים בנורבגיה

בנורבגיה כדאי מאוד לבקר בשמורות טבע נפלאות, אך יש גם מגוון רחב של אתרים נוספים. למשל:

  • מוזיאונים ייחודיים – מלבד מוזיאונים שעוסקים באדריכלות ובאומנות או בהיסטוריה שווה להגיע גם למוזיאונים כגון מוזיאון פראם או מוזיאון הוויקינגים. המוזיאון הראשון מספר את סיפורים של חוקרי ומגלי הקטבים האמיצים. המוזיאון השני מספר את סיפורים של הוויקינגים, דרך חייהם, מלחמותיהם וכיבושיהם.
  • לברגן שווה להגיע ולבקר בנמל המיוחד וכן בחלק ההיסטורי של העיר שבנוי בתי עץ בסגנון מרהיב. בין הבתים סמטאות ציוריות וצרות וניתן להמשיך ללכת סמוך לנמל ופשוט ליהנות.
  • טירות, כנסיות ומבנים מיוחדים כוללים למשל את טירת אקרסוס, טירת ברגהוס וקתדרלת נידראוס.
  • אתרי טבע ונוף שמומלץ לטייל בהם כוללים למשל את צוק כס המטיף שגובהו מעל 600 מטרים. באזור יש מסלולי הליכה מומלצים ויפים מאוד ויש המתארים את המקום כאחד היפים ביותר בכל העולם. סמוך לברגן שווה להגיע להר אולריקן. זהו מקום נהדר לתצפית על האזור ונוף עוצר נשימה.

השכרת רכב במחיר משתלם

מי שרוצה ליהנות מאתרים מרהיבים, נוף מושלם וזוהר צפוני מדהים ביופיו יוכל לעשות זאת נכון יותר אם ישכיל לבצע השוואת מחירים לפני השכרת הרכב. למרות שניתן להשכיר רכב בכל הערים הגדולות בנורבגיה, כדאי לשקול את הזמנת הרכב עוד מהארץ. כך, ניתן בקלות גם להשוות מחירים וגם לוודא שסוג הרכב המתאים שמור במיוחד לתאריך הרצוי.