השכרת רכב בפולין

השכרת רכב בפוליןלא משנה מתי מגיעים לפולין, אם לא מגיעים בקבוצה גדולה מאוד, השכרה של רכב פרטי היא בהחלט אפשרות טובה. באמצעות רכב שכור ניתן לנוע בקלות בין הערים הגדולות וגם להגיע לאתרים, פארקים ושמורות מחוץ לערים.

לנהוג בפולין

השכרת רכב בפולין איננה תהליך ארוך ומסובך וגם הנהיגה במדינה זו איננה משימה מסובכת מדי כאשר מכירים כמה כללים חשובים. עבור הנוהגים בפולין ברכב שכור כדאי לדעת את הדברים הבאים:

  • מהירות הנסיעה – באוטוסטרדות המהירות שחלקן מקושרות עם המדינות השכנות מותר לנסוע במהירות של עד 140 קמ"ש. בכבישים בין עירוניים בעלי שני נתיבים רחבים לפחות ניתן לנסוע במהירות של 120 קמ"ש ובמידה ומדובר בכביש בעל נתיב יחיד – ניתן לנסוע 90 עד 100 קמ"ש לכל היותר (בהתאם לסימון). בתוך הערים ניתן לנסוע 50 עד 60 קמ"ש.
  • על כל הנוסעים ברכב יש לחגור חגורות בטיחות ובנוסף, יש להדליק אורות גם ביום וגם בלילה ולאורך כל השנה (בקיץ ובחורף).
  • ילדים שגובהם נמוך ממטר וחצי מחויבים לשבת בכיסא מיוחד מסוג בוסטר. במרבית חברות ההשכרה ניתן לבקש כיסא בטיחות כזה, בתוספת תשלום.
  • על מנת לנהוג בפולין יבקשו בחברת ההשכרה להציג רישיון נהיגה בינלאומי. רישיון נהיגה וכן ביטוח יש לשאת בהישג יד, ממש כמו בארץ. דבר דומה נוסף הוא קיומן של הרבה מאוד מצלמות מהירות. לכן, חשוב תמיד לנהוג בהקפדה על מהירות וכמובן, לא תחת השפעת אלכוהול.

אתרים מומלצים בפולין

בשנים האחרונות מגלים תיירים ישראלים שבפולין ניתן למצוא אתרים ואטרקציות שונות מלבד אתרי הנצחה וזיכרון. מומלץ להגיע לסוגים שונים של אתרים, גם במידה ומטרת הטיול היא מסע שורשים או מסע זיכרון אל העבר.

אין ספק שלא ניתן לחשוב על טיול או מסע לפולין בלי להגיע לאזורים עירוניים גדולים כגון וורשה, קרקוב, או גדנסק. יש כמובן גם ערים גדולות נוספות ובכולן ניתן לחוות את האווירה המיוחדת ולמצוא גם אתרים בעלי היסטוריה יהודית שניכרת עד היום.

בוורשה ניתן לבקר למשל בטירה המרשימה והמלכותית, ניתן להמשיך לפארקים עירוניים גדולים, לבקר בארמונות, במוזיאון מדע מרשים וכן במוזיאון המספר את תולדות מרד גטו ורשה המפורסם. גם טיול נינוח בעיר העתיקה מספק חוויה מעשירה לתייר ותצפית על מבנים בעלי ארכיטקטורה מרשימה להפליא. מי שרוצה, יכול להזמין סיבוב בכרכרה אותנטית הרתומה לסוסים.

במרחק נסיעה מורשה, צפונית מזרחית משם מצוי פארק שנחשב למוקד תיירות חשוב במדינה. זהו הפארק הלאומי קאמפיאונס. בפארק שפע של מסלולי הליכה, עצים שונים שחלקם ממש מרשימים בגודלם, וגם בעלי חיים כגון איילים גדולים למדי וציפורים. גם ללודג' יש לא מעט מה להציע לתייר מלבד אתרי זיכרון. במקום קתדרלות מרהיבות עין, תיאטראות ומוזיאונים. זוהי, אגב, אחת הערים הגדולות ביותר בפולין ויש בה כל מה שעיר מודרנית באירופה מציעה לתיירים לרבות חיי לילה.

השכרה משתלמת בפולין

בשנים האחרונות גדלה מאוד התיירות לפולין ועימה היצע הרכבים. ניתן בקלות למצוא רכבים קומפקטיים וזולים לצד רכבים יותר יוקרתיים וגדולים וכן גם רכבי שטח שמאימים מאוד לחלק מהתיירים. את הרכב ניתן לאסוף בכל הערים הגדולות או בשדות התעופה המרכזיים במדינה.

יש אפשרות לתאם השכרה של רכב גם באמצעות סוכנות נסיעות או לבצע את הכל מישראל באופן עצמאי ובסיוע האינטרנט. חברות של השכרת רכב מציעות אפשרות נוחה של הזמנה באתר, לפי תאריכים שאותם בוחרים. כך ניתן להשוות מחירים בכדי לוודא שמקבלים את ההצעה המשתלמת ביותר בהתאם לעונה ועל פי תקופת ההשכרה.