השכרת רכב בפינלנד

פינלנד היא פיורדים, חופים ואיים. פינלנד היא ארץ של חופש ומקום שבו ניתן לצפות בדובים, לווייתנים ואיילים. אפשר לבקר בלפלנד הקפואה, ליהנות באזורי החוף שבהם מזג האוויר נוח יחסית ולא כדאי לפספס את השמורות הנפלאות ואתרי התיירות המובילים. עם רכב שכור, אפשר בהחלט לקבל חווית במקום נהיגה שלא דומה לשום דבר אחר.

לנהוג בפינלנד

נהיגה בפינלנד היא חוויה מיוחדת, ולו בשל הנוף הטבעי המיוחד של מדינה זו והשילוב עם כבישים שכמעט תמיד אינם עמוסים. מי שמתכנן השכרת רכב בפינלנד, צריך לקחת בחשבון כמה עקרונות חשובים:

  • נהיגה חורף – החורף בפינלנד מחייב היערכות מיוחדת. משום כך, חיוני לוודא עם חברת ההשכרה שהרכב שאותו מקבלים מצויד בצמיגי חורף מתאימים. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שחובה לנסוע בכל עת כאשר אורות הרכב דולקים.
  • רישיון נהיגה – מותר לנהוג בפינלנד עם רישיון נהיגה ישראלי. עם זאת, בחלק מחברות ההשכרה מעדיפים לראות רישיון נהיגה בינלאומי מצורף. רישיון כזה ניתן להנפיק בארץ בקלות ובמחיר נמוך.
  • התנועה זורמת – כמעט תמיד התנועה בכבישים, גם הראשיים, זורמת בחופשיות ונדיר ביותר להיתקל בפקקים. כך הדבר אפילו בערים מרכזיות גדולות.
  • חיות בר כגון איילים אינם נדירים במדינה זו ולמעשה, הם בהחלט עשויים להחליט לחצות את הכביש בלי להתחשב במכוניות. חשוב, אם כן, לנהוג תמיד בערנות. פגיעה בחיה גדולה איננה רק בלתי נעימה אלא גם יכולה בהחלט להיות מסוכנת. במקרי חירום, ניתן לחייג לשירותי חירום במדינה במספר 112.
  • מגבלת מהירות – בתוך העיר ניתן לנהוג במהירות של עד 50 קמ"ש. בכביש בינעירוני המהירות המותרת עומדת על מקסימום של 80 קמ"ש ובחלק מהכבישים המהירים מותר להגיע למהירות של עד 120 קמ"ש. יש לשים לב שהנהיגה חייבת להיות בהתאם לתנאי הדרך ותנאי הראות ומזג האוויר.

היכן לבקר בפינלנד

בפינלנד יש לא מעט אתרים ששווה לבקר בהם ואטרקציות שכדאי להקדיש להם לפחות מספר שעות. בין האפשרויות המומלצות ניתן להזכיר את:

  • הליסנקי – בבירה המפורסמת של פינלנד יש לא מעט אפשרויות לתייר ולמטייל. בהלסינקי, שהוכרזה כבירת המדינה לפני למעלה ממאתיים שנה ניתן לבקר במוזיאון העירוני. במוזיאון ניתן ללמוד הרבה על ההיסטוריה והתרבות המקומית. אפשר להמשיך לגלריה לאומנות אבל אסור לפספס גם טיול מרהיב עין בטיילת המשקיפה אל הים והתרגעות בפארקים העירוניים היפהפיים.
  • טורניאו – לעיר הלאפית ניתן להגיע בקלות מהלסינקי. זהו מקום שרבים מגיעים אליו בכדי לצפות בזוהר הצפוני. בנוסף, ישנה בעיר כנסיה מדהימה ביופייה, יש אומרים היפה ביותר בפינלנד. יש גם מוזיאון היסטורי מרתק במקום, אתרי תצפית מיוחדת לצפרים וכן פארק לאומי.
  • גן חיות בצפון הרחוק – כדאי מאוד לבקר בפארק ובגן החיות הצפוני ביותר בעולם ושמו ראנואה. המקום פעיל מעל לשלושים שנה וניתן למצוא בו מינים רבים של בעלי חיים. באזור גם נופים מרהיבי עין ומדובר באטרקציה שמושכת לא רק ילדים.
  • סאונה ומעיינות חמים גם הם אפשרות טובה מאוד לבילוי בפינלנד. כשקר בחוץ, מדובר בחוויה יוצאת מגדר הרגיל. גם שיט הצופה אל הנוף המרהיב הוא צורת בילוי טובה מאוד ועם קצת מזל אפשר ליהנות מחיות הבר ואפילו לצפות בלוויתנים המגיעים לארצות סקנדינביה.

השכרה משתלמת בפינלנד

השכרת רכב בפינלנד איננה מסובכת. ניתן בהחלט לאסוף רכב מאחת הסוכנויות בשדה התעופה או בהלסינקי עצמה. ניתן גם להיעזר לצורך כך בסוכן נסיעות אבל אפשר לבצע את ההשכרה גם באמצעות אתרי אינטרנט של חברות השכרות מקומיות או בינלאומיות. מחירי ההשכרה נוחים למדי ומי שרוצה לחסוך – מומלץ לבצע לכל הפחות סקר מחירים קצר.