השכרת רכב בשבדיה

שבדיה, ארצם העתיקה של הוויקינגים, נחשבת לפנינה תיירותית של ממש. המדינה, שאיננה מיושבת בצפיפות, כוללת אתרים מרהיבים ואזורים טבעיים שדומה שיד אדם לא נגעה בהם.

אפילו לנהיגה בשבדיה יש איכות מיוחדת ובזכות רשת הכבישים המצוינת בהחלט מומלץ להשכיר רכב בשבדיה, אפילו בחורף. באמצעות רכב טוב וצמיגים המותאמים לנהיגת חורף אפשר בקלות להגיע למחוזות השונים ולאתרים המיוחדים ללא כל קושי.

לנהוג בשבדיה

מי שמתכנן להשכיר רכב בשבדיה יוכל להיערך לכך טוב יותר באמצעות הבנה של כמה כללים חשובים. אם השכרת רכב בשבדיה נראית לכם כאפשרות ריאלית ויש לכם רישיון נהיגה, קחו בחשבון את הנקודות הבאות:

  • רישיון נהיגה ישראלי – למרות שיש הממליצים להגיע לשבדיה מצוידים ברישיון נהיגה בינלאומי, הדבר איננו הכרחי. בשבדיה ניתן לנהוג גם כאשר מצוידים ברישיון נהיגה ישראלי תקף, הכולל תמונה. יש לציין שחלק מחברות ההשכרה מעדיפות להשכיר רכב למי שיש ברשותו גם רישיון נהיגה בינלאומי (כדאי לברר זאת מראש עם חברת ההשכרה).
  • אורות חובה – בזמן נהיגה בשבדיה יש צורך להדליק אורות ללא כל קשר לעונת השנה. בשל תנאי הראות ומזג האוויר – יש להקפיד על כך ללא יוצא מהכלל.
  • צמיגי חורף – למרות שחברות ההשכרה מודעות לכך היטב, כדאי לדעת שבעונת החורף חייבים לנהוג במכונית עם צמיגים מתאימים. יש לציין שבאזורים מסוימים יש לעשות שימוש בצמיגי החורף (בעלי סימון מתאים) גם מחוץ לעונה זאת.
  • סימון כבישים – בשבדיה מערכת כבישים טובה מאוד שכוללת כבישים ישירים המחברים בין מדינות אירופה השונות וכן כבישים פנימיים – מהירים לצד דרכים פחות טובים (לרוב, דרכים כפריות). כבישים אירופאים מסומנים באות E ולאחריה מספר הכביש בן ספרה אחת. כבישים שבדיים מרכזיים מסומנים בשתי ספרות וכבישים נוספים מסומנים בשלוש ספרות.
  • נהיגה ועומס תנועה – בכבישים האירופאיים ובאזורים עירוניים גדולים כגון שטוקהולם או גטבורג ישנם עומסים כבדים בשעות הבוקר ואחר הצהריים. ניתן למצוא דרכים חלופיות או לתכנן את שעות הנסיעה בהתאם. בכבישים פחות מרכזיים – פקקי התנועה נדירים.
  • מהירות מרבית – מחוץ לערים לרוב המהירות המקסימלית עומדת על 70 קמ"ש. בכבישים ראשיים ואוטוסטרדות מהירות מירבית של עד 110 קמ"ש. יש לציין שבפועל – נהגים רבים נוהגים מעל המהירות המותרת אם תנאי הכביש והראות מאפשרים זאת.

אתרים מומלצים בשבדיה

לכל מי שמבקר בשבדיה כדאי להגיע לאתרים המומלצים. בין אלה שבהחלט שווים ביקור נזכיר:

  • מוזיאונים נחשבים – בשבדיה כמה וכמה מוזיאונים טובים, כאשר אחד הידועים ביותר הוא המוזיאון הימי הידוע – מוזיאון ואסה. במקום ספינת מפרש עתיקה, שמורה במצב מרשים ביותר. מוזיאון מומלץ מסוג אחר לגמרי מוקדש ללהקת אבבא הפופולרית.
  • גן חיות – בסטוקהולם כדאי להגיע לגן החיות העתיק (הוקם בסוף המאה התשע עשרה). הגן נקרא בשם סקאנסן ויש בו גם מוזיאון נחמד.
  • פארק שעשועים – למגיעים לשבדיה עם ילדים, אסור לפספס את פארק השעשועים המרהיב ליסברג. מדובר ביותר מאשר סתם לונה פארק, זהו אחד מפארקי השעשועים המובילים באירופה כולה והוא ממוקדם בגוטנבוג. המקום פעיל קרוב למאה שנה אך הוא בהחלט התקדם ברוח הזמן.
  • ארמונות מרהיבים, טירות וקתדרלות – ארמונות וטירות בהחלט לא חסר בשבדיה. כדאי להגיע לארמון דרוטנינגהולם של משפחת המלוכה וכן לארמון שטוקהולם. גם קתדרלת אופסלה שווה ביקור וצריחיה הם מראה יוצא מהכלל.

שווה להשוות מחירים

השכרת רכב בשבדיה אפשרית בשדה התעופה, בערים הגדולות כמו שטוקהולם אך גם מהארץ. שווה לבדוק מחירים בין חברות ההשכרה השונות באמצעות האינטרנט וכך לבחור את הרכב בו מעוניינים במחיר משתלם במיוחד.