התנאים הטובים ביותר להשכרת רכב בחו"ל

תנאי השכרת רכב בחו"לנסיעה לחו"ל, שאיננה במסגרת טיול מאורגן עם הסעה צמודה, נעימה יותר כששוכרים רכב. מחירי ההשכרה בחו"ל אינם גבוהים במיוחד, כאשר גם פרוצדורת ההזמנה פשוטה ביותר. בחברות השכרה מובילות קיימת האפשרות לבצע הזמנה באופן טלפוני או באינטרנט ומגוון האפשרויות גדול לאין שיעור ביחס לארץ.

יוצאים למדינות מערב אירופה? נסיעת עסקים בגרמניה או טיול בספרד? רוצים לבלות בפורטוגל או אולי במזרח? רוצים לערוך טיול מחוף לחוף בארצות הברית? לערוך שופינג בלונדון? אלו התנאים הכלליים להשכרת רכב בחו"ל, לנסיעה נעימה, קלה ובטוחה.

קבוצות רכב להשכרה בחו"ל

בהשכרת רכב בחו"ל, ניתן להזמין רכב נתון, לפי מודל ספציפי. חברות ההשכרה תעשינה מאמץ בכדי לספק את הדגם הנבחר, אולם לא תמיד הוא יהיה זמין בתאריך המבוקש. מה כלול בתנאי ההשכרה המקובלים?

מה שמבטיחים לכם – זו האפשרות לקבל בדיוק את הרכב שהזמנתם או לחלופין, רכב דומה. מהו רכב דומה עבור חברות ההשכרה? מדובר ברכב השייך לאותה קבוצת רכב. חלק מהחברות אף יציעו רכב משודרג, אך לעולם לא תקבלו רכב שהוא פחות מכפי שהזמנתם מראש. זהו בדיוק היתרון של הזמנה מוקדמת, לצד האפשרות ליהנות ממחיר מוזל.

עשויים להיות הבדלים בין מדינה למדינה, אולם הקטגוריות שבדרך כלל מוצעות מסומנות לפי אותיות לועזיות – קטגוריה מסוג A, למשל, וכן קטגוריות B, C וכן הלאה. עשויה להיות גם חלוקה נוספת (כגון 1B למשל) ויש גם קטגוריות של רכבי יוקרה ועוד.

אפשר דוגמא?

דוגמא לרכב מהקטגוריה הבסיסית, A, תהיה רכב מתוצרת שברולט, דגם ספארק. סיטרואן סי 4 הינה דוגמא לרכב מקבוצה B. סקודה אוקטביה, זוהי מכונית גדולה יותר, מקבוצה C. שברולט קרוז מהווה רכב מקטגוריה D, מרצדס סדרה סי שייכת לקבוצה F וכך גם פולסווגן פאסט החדשה והדוגמאות כמובן כוללות עוד מגוון עצום של פתרונות תחבורה.

מדיניות תמחור

עלות ההשכרה הבסיסית נקבעת בהתאם לקטגוריות הרכב ולפי תקופת ההשכרה. חברות ההשכרה לעתים מעניקות הנחה לתקופות השכרה ממושכות יותר. מדיניות התמחור בחו"ל של השכרת רכב, קובעת כי התשלום נעשה על פי יחידות תמחור של עשרים וארבע שעות.

חריגה ממועד ההחזרה תגרור תשלום נוסף. החזרת הרכב מקובלת במיכל דלק מלא – חוסר יחויב בהתאם לחוזה ההשכרה. במידה ונוסעים בין מדינות שונות (מקובל מאוד למשל באירופה), ואם הרכב מוחזר לסוכנות במדינה שונה מזו שבה התקבל, מקובל לגבות תוספת למחיר ההשכרה.

תוספת תשולם גם אם יש יותר מנהג אחד –  במידה ומבקשים תוספות כגון מערכת ניווט לוויני, כיסא לפעוט, צמיגים לעונת החורף – כדאי לברר האם זה כרוך בעלות ומהי. בהשכרה בשדה תעופה, מקובל תשלום מס נמל.

השכרה וגיל הנהג

גיל הנהג נקבע על ידי חברת ההשכרה, בכפוף לחקיקה המקומית ולעתים גם באופן מחמיר יותר. בדרך כלל, דורשות חברות ההשכרה וותק מסוים בנהיגה, כאשר נהגים צעירים עשויים להידרש לתוספת תשלום או שלא יוכלו לקבל רכב כלל.

הגבלת גיל מחמירה יותר מקובל כאשר רוצים לשכור רכב מקטגוריה יוקרתית. מקובל כי גיל הנהג לא יפחת מ-21 שנים אולם יש חברות השכרה שמקובל אצלן להשכיר רכב אך ורק לנהגים בני 24 שנים ואף 25 ויותר.

בטוח עם ביטוח לא ניתן להשכיר רכב בחו"ל ללא ביטוח. עם זאת, אופי הכיסויים תלוי בהעדפות השוכר. ניתן לרכוש ביטוח מקיף יותר או פחות, כאשר ניתן לשלם תוספת פרמיה עבור ביטול סעיף השתתפות עצמית. לפני איסוף הרכב, מומלץ לעיין בביטוח ובכל יתר תנאי השכירות, למניעת אי נעימויות.